Slabé, lámavé, třepící se,křehké , příliš krátké anebo drsné… To jsou nejčastěji se vyskytující problémy nehtů. Možná trápí i vás, možná už jste se několikrát zamýšleli nad tím, co vlastně žalostný stav vašich nehtů způsobuje. Přiznejte si to. Jak se vlastně ke svým nehtům chováte a jak o ně pečujete? Největší nepřátel vašich nehtů.

Kousání nehtů

Velmi krátké a okousané nehty s drsným a hrbolatým povrchem je  na vině onychofagie, česky pak jednoduše kousání nehtů. Obvykle je to spíše  dětský zlozvyk, ale ve skutečnosti si kouše nehty velká část dospělých. Vede je k tomu nadměrný stres či strach, obavy z důležitého okamžiku a další zátěžové situace. Okousané nehty působí velmi hrozně, díky nečistotám a bakteriím je velice nehygienické.Zbavte se zlozvyku tím, že si budete nehty lakovat. Laky na nehty většinou nechutnají zvláště dobře a v případě profesionální manikúry by vám  bylo jistě líto zbytečně utracených peněz za manikůru.

Úklizet pouze s rukavicemi

K častému lámání, třepení a celkovému oslabení nehtů vede i častý kontakt s čisticími prostředky. Můžou ohrozit vaši krásnou  manikúru, které jste věnovala spoustu času nebo peněz.

Pořiďte si stylové gumové rukavice a navlékejte je, kdykoliv se budete chystat vzít do ruky hadr a čisticí přípravek. Samozřejmostí je to při práci venku na zahradě apod.

Olupování laku na nehty

Jakmile se lak z vašich nalakovaných nehtů začne loupat, okamžitě se pustíte do práce a sloupnete postupně i lak, který zatím na nehtu dobře držel.Tímto způsobem  můžete poškodit horní vrstvu nehtového lůžka, a oslabit tak celý nehet. Jakmile se začne lak odlupovat,ihned vezměte odlakovač a nehty odlakujte odlakovačem.

Oslabená nehtová kůžička

Nehtová kůžička by si ráda žila svým životem a my jí občas děláme ze života peklo. Například nehtovou kůžičku okusujeme, odlupujeme, výsledkem jsou různé záděry, krvavé šrámy,

a také vysušená kůže .Pro bezproblémové ošetření nehtové kůžičky volte speciální odstraňovač kůžičky.Nanášejte krém-na ruce,který  je opravdu  důležitý.

Nezdravá strava

Možná už jste někdy slyšeli, že nehty jsou barometrem zdraví. Čím lepší jídelníček budete mít, tím krásnější budou nejen nehty, ale také pleť a vlasy.

Zaměřte se spíš na jídla bohatá vitamíny, vlákninu, vápník a hořčík. Pijte hodně vody.Dodejte Vašim nehtíkům vitamíny zvenčí hýčkejte je vyživujícím olejem na nehty.

Nehtem jako s otvírákem

Nejen otvírák, nehty běžně používáme jako nejrůznější nástroje. Otevíráme pevně držící víčka u PET lahví, uvolňujeme kroužky na klíče, odlupujeme etikety… Nikoho z vás nejspíše nepřekvapí, že nehty tím velice trpí. 

Co s tím můžete provést? Co tak zkusit místo nehtů používat k otevírání  nebo řezání opravdu použít nástroje k tomu vhodné .