Akrylové nehty jsou mnohdy označovány také jako porcelánové či pryskyřicové. V dnešní době dávají ženy přednost spíše gelovým nehtům, ale pravdou je, že ty akrylové jsou mnohem odolnější. 

Akrylové nehty můžete modelovat jak na přírodní nehty, tak na tipy či pomocí šablon. Mají velmi mnoho pozitiv, jako je například větší odolnost, pevnost. Je tedy pravdou, že je mnohem náročnější nehet modelován pomocí akrylu zlomit či odlomit. Co se týče pozitiv, tou největší je asi ta, že působí mnohem více přirozeně, což ocení každá žena. Také mnohem lépe přilnou na přírodní nehty, proto je jejich životnost delší.

Jak modelovat nehet pomocí akrylu?

Nejdříve opatrně zatlačte nehtovou kůžičku až k okrajům. Celý nehet zmatněne brusným blokem a to tak, abyste na nehtu neviděla žádná lesklá místa. Díky tomu zabráníte, aby se akryl od nehtu kdykoliv začal odchlipovat. Dále vybírejte tipy na každý nehet zvlášť tak, aby přesně pasovala velikost ke každému nehtu. Na tip naneste lepidlo na jeho lepící plošku. Pod úhlem 45° přiložte na nehet, díky čemuž se vyhnete bublinám, které velmi často mohou za plísně nebo infekce nehtu. Tip dále zkraťte do délky a tvaru, který je Vám příjemný a který se Vám líbí. Je nutné vypilovat přechod mezi nehtem a tipem do ztracena, aby nebyl nepěkný přechod vidět a nehet tak vypadal přirozeně (nepilujte však vlastní nehet). Opět zmatněte nehet brusným blokem. Naneste na něj Acid Primer, který je určen pro lepší přilnavost akrylu a nechejte zaschnout. 

Do skleněné misky si připravte liquid, dále akrylový prášek a štětec. Štětec ponořte do liquidu a poté ihned do akrylového prášku. Špíčkou štětce vytvořte kuličku, kterou poté naneste na nehet. Je důležité postupovat rychle, jelikož akryl velmi rychle zasychá a tuhne. Dále tipy opilujte do tvaru a naneste top coat, který je určen pro zářivý lesk nehtů. Na závěr použijte na okolí nehtů olejíček.

Co potřebujete?

1. ŠTĚTEC NA AKRYL

2. POMERANČOVÁ DŘÍVKA

3. BRUSNÝ BLOK

4. TIPY

5. CLEANER

6. LEPIDLO

7. GILOTINU

8. BUNIČINU

9. PRIMER

10. PILNÍK

11. MISKA

12. AKRYLOVÝ PRÁŠEK ČIRÝ

13. AKRYLOVÝ PRÁŠEK BÍLÝ

14. LIQUID