TIPY

Na trhu můžete najít tipy čiré/průhledné, mléčné ale i barevné. My rozhodně doporučujeme vybírat buď čiré nebo mléčné. U barevných je potřeba tip zbrousit a tím se zmenší lůžko, coz vypadá velmi nehezky. Kolem těch tedy choďte obloukem. Jsou to totiž zbytečně vyhozené peníze. Vybírat lze také podle délky lepící plošky. Pokud máte malá lůžka, rozhodně zvolte tipy s kratší lepící ploškou. 

K práci s tipy je vždy nutné mít u sebe lepidlo na tipy a gilotinu, která poslouží ke zkrácení. Tipy jsou vždy prodávány v 10 velikostech. Každý nehet je jiné velikosti a proto je důležité důkladně přiložit různé velikosti a najít na jednotlivý nehet vždy ten správný tip správné velikosti. Kontrolujete tedy šířku tipu, který musí hezky sedět. Neměl by být menší než Váš nehet ani by neměl nehet přesahovat. Může se Vám však stát, že máte tak malý malíček, že na něj žádný tip nepasuje. V takovém případě zvolíte nejmenší tip a ten zbrousíte do požadovaného tvaru. 

Jakmile jste přiložila všechny velikosti a našla správný tip na každý nehet, můžete začít pracovat s lepidlem. Je však nezbytné, aby byly nehty před samotným lepením tipů správně zmatněné a aby byla odstraněna kůžička. Jestliže jste postupovala správně, kůžičku odstranila, nehty zmatnila a tipy nalepila, poté musíte spilovat přechod. Doporučujeme pilník o hrubosti 240, který je vhodný na tuto práci. Poté nehty zkracujete do požadované délky a upravíte do tvaru, který se Vám líbí. Tipy musíte zúžit ihned po jejich nalepení a zaschnutí, aby po modeláži nevypadaly nevzhledně (moc široké, nepěkný tvar). Po upravení nehtu nehet oprášíte, poté můžete nanést prep. Dále nanesete primer a pokračujete v modeláži.

VYUŽIJTE NYNÍ SLEVU Z PŮVODNÍCH 299,- ZA 89,- NA 500KS ČIRÝCH ČI MLÉČNÝCH TIPŮ.

ŠABLONY

Šablon je na trhu také spousty a najdete různé druhy. Pokud váháte, jestli se šablonkami pracovat, doporučujeme vybírat papírové. Kovové totiž nemusí sedět na každý Váš prst ale papírové můžete vždy upravovat nůžkami dle potřeby.

Šablonu nasazujete pod přírodní nehet (lehce do kopce). Nikdy nesmí padat dolů. Přilepíte na prst a konec šablony spojíte (může vést do špičky). Dávejte pozor na to, aby šablona opravdu seděla na prstě a nikde nebyl volný prostor/mezera, kam by mohl gel zatéct. Pokud Vám šablona nesedí, vystřihněte ji do užšího nebo širšího oblouku. Musí Vám  dokonale sedět!

Dále je důležité zaměřit se na gel, který je vhodný pro práci se šablonami. Nejdříve nanesete podkladovou vrstvu na přírodní nehet, který je připravený. Výpotek nestíráte. Šablonu můžete nasadit před základní vrstvou gelu nebo přímo v přítomném okamžiku. Na štětec nanesete gel (pozor na správné množství - zjistíte až časem, jaké množství). Nanesete jej těsně před přechodem, uděláte kuličku a méně gelu nanesete na přírodní nehet až skoro ke kůžičce. Poté se vracíte ke kuličce gelu a nejvíce nanesete na přírodní nehet a poté až k přechodu - ke špicce (zde již jen malé množství gelu). Gelem tvarujete nehet, takže pokud chcete krátký nehet, nanášíte gel na šablonku do délky kratší, kterou vidíte přesně podle čárek. Díky tomu vidíte délku a tak si můžete sama zvolit, kam až gel potáhnete. Poté necháváte vytvrdit v lampě.

Pokud se chystáte na francouzskou manikúru, setřete výpotek a sundejte šablonu. Dále upravte tvar nehtu, naneste kamufláž a pokračujte dále v modeláži. Pokud se však chystáte dělat celogel, výpotek stírat nemusíte ani sundávat šablony. Na štětec vezmete gel a vymodelujete C oblouk. Poté vytvrdíte v lampě, setřete výpotek, sundáte šablonu a upravíte tvar nehtu.