Proč se Gel - Lak odlepuje od nehtů? Příčiny, řešení...
Proč se gel -lak odlupuje od nehtu? Jaké jsou nejčastější chyby při přípravě nehtů na manikúru?
Důvody, proč hybridní lak odpadá, často vznikají ve fázi přípravy nehtů na styling. První důležitou poznámkou je, abyste si před manikúrou nikdy nemazali ruce. Těsně před úpravou nehtů nepoužívejte žádné krémy ani olivy.
Dalším důležitým prvkem je kvalita používaných produktů hybridní manikúry. Spoléhejme na kvalitní výrobky od stejného výrobce. Proč? Pak totiž máme jistotu, že jsou kompatibilní a celá věc bude fungovat dohromady. Výsledkem bude fenomenální konečný výsledek. Produkty ze stejné řady znamenají delší výdrž manikúry a lepší přilnavost hybridu.
Nehtové hybridy - Gel - laky
Jaké kroky je třeba učinit aby Vám gel - lak vydržel co nejdéle, aby se minimalizovalo riziko, že dojde k jeho předčasnému odlupování?
Prvním krokem je zatlačení kůžiček nebo odstranění jejich přebytku. Poté povrh nehtu opilujeme, čímž jí dodáme požadovaný tvar. Velmi důležitým krokem je matování nehtové ploténky a odstranění pilu vedle nehtu pomocí leštícího bloku. Proč je tento krok tak důležitý? Uvědomte si, že i jemné ponechání lesklé části nehtové ploténky může vést k tomu, že se hybrid později odloupne a odlepí. To je častá chyba při manikúře. 
Poté naneste UV/LED base tentkou vrstvu jako při lakování a vložte do lampy.Poté povrch nestíráte musí býti lepkavý a nanášíte Vámi zvolenou barvu gel laku. 
Bázi nemusíte používat pod gel lak pokud používáte 
Gel lak ONE STEP nebo Gel-laky Base & Top Coat,Finish nebo Gel laky ONE COAT.
Jak silnou vrstvu hybridního laku - gel-laku máme nanést, aby se hybrid neodlepil?
Pokud jde o hybridní manikúru, méně je více. Obecně platí, že byste neměli nanášet silnou vrstvu hybridního laku na nehty, protože by výsledek byl nevzhledný. Příliš silná vrstva laku také znamená, že gellak pod lampou hůře zasychá. Uvnitř vrstvy zůstává lak déle měkký a tekutý. Pokud je navíc hybridní lak vystaven příliš krátkému procesu sušení a vytvrzování pod UV lampou nebo LED lampou, může dojít k jeho odlupování nebo zvrásnění. Je lepší nanést několik tenkých vrstev a každou z nich vytvrdit samostatně pod lampou.
Příliš krátká doba vytvrzování gel-laku jako příčina jeho odlupování a nedostatečné trvanlivosti.
Dalším důvodem, proč se hybridní nehty mohou odlepit, je jejich nesprávné vytvrzení, tj. příliš krátká doba schnutí pod UV nebo LED lampou. Spěch zde není žádoucí. Pozornost věnujte zejména tmavým a světlým barvám hybridních laků, protože ty obvykle vyžadují delší dobu expozice (i o polovinu - často je lak označen symbolem hodinek).
Hybrid se odštípne od špičky nehtu. Jak mám chránit volný okraj nehtu?
Volný okraj nehtu není nic jiného než špička nehtu, tj. to, co přesahuje špičku prstu. Pokud ji řádně nechráníte, objeví se pod hybridní manikúrou vzduchové bubliny a lak následně odpadne. Stejně jako na desce by měl být volný okraj matný, odmaštěný čisticím prostředkem. Poté naneste vrstvu hybridního laku. Volný okraj je třeba důkladně natřít, nesmí se na něj zapomenout ani ho vynechat. Nezapomeňte také výrobek dobře vyrovnat, jinak se začne štěpit a vypadá to velmi nevzhledně.