1. LAKY NA NEHTY ZVYŠUJÍ NEPLODNOST

To neplatí o zboží, které najdete běžně v drogerii či jiných obchodech. Mohou se však objevit laky na nehty, které jsou dovážené ze zahraničí a za velmi levnou cenu. Pokud takový lak obsahuje tři velmi nebezpečné látky, pak opravdu může snižovat plodnost ženy. Jedná se o tyto látky: formaldehyd, toluen a dibutyl ftalát. Je dobré sledovat složení a těmto látkám se vyhýbat!

2. MODELÁŽ NIČÍ VAŠE NEHTY

Nehet nemůže být zničen, ničím. Nehet je mrtvá tkáň, takže je to prakticky nemožné. Jediným možným způsobem, jak můžete docílit zničených nehtů je neodborné odstranění v domácím prostředí. Pokud se nehet zláme nebo se prostě rozhodnete, že jej chcete dát dolů a silou jej odlepujete, tak si jej jen poničíte a zlámete. Samotná modeláž nehtů Vaše nehty nezničí, naopak může přispět k lepšímu.

3. UV LAMPY A JEJICH ZÁŘENÍ ZPŮSOBUJÍ RAKOVINU

Záření z UV lampy je stejné jako to, kterému se vystavujete každé léto venku. Jedná se o UV paprsky. Ty způsobují, že naše kůže předčasně stárne a také může způsobovat rakovinu, pokud se nedostatečně chráníme. Světlo v lampě, která je určená pro modeláž nehtů je ale tak slabé, že je prakticky nemožné při běžném užívání, aby se zvyšovala pravděpodobnost, že byste mohla dostat rakovinu. Pokud máte i přesto strach, naneste na ruce před vložením do lampy opalovací krém. Stačí jen namazat a pár minut počkat, než se krém vstřebá.

4. NEHET MUSÍ NEUSTÁLE DÝCHAT

Opět je třeba zmínit, že je nehet mrtvá tkáň, tudíž nepotřebuje dýchat. Jistě jste někdy slyšela, že je dobré na chvíli modeláž vynechat a nechat nehty dýchat. Nechat je odpočinout si. Pokud máte na nehtech lak nebo nehtovou modeláž, naopak své nehty chráníte před vnějšími vlivy. Zdraví nehtů můžete ovlivnit pouze zdravou stravou a vitamíny. To, že odstraníte modeláž nebude fungovat. Naopak!