Máte problém se svými nehty? Nejste spokojená? Jsou zničené a nevypadají hezky? Dnes jsme si pro Vás připravily pár příkladů, které mohou být důvodem Vašeho problému. O jaké se jedná?

1. Nedostatečná péče o Vaše ruce

Měli bychom nechat nehty tak, jak byly stvořeny? Nepoužívat žádné kosmetické přípravky a nechat je takto přirozeně? Opak je pravdou. I naše nehty stárnou a proto potřebuji každodenní péči v podobě kvalitních krémů určených na nehty a ruce. Pokud k tomu přidáte i masáž v okolí nehtu a nehtové kůžičky, jste zase o krok blíže ke krásným a zdravým nehtům. 

2. Špatné zastříhávání nehtů

Jedná se o velmi častý a velmi nepříjemný problém, se kterým se potýkají jak ženy, tak i muži. Nehty můžete stříhat každý den a snažit se co nejvíce to jde, ale i tak může nastat problém se špatným zastřižením nehtů a jeho zarůstáním. Jedná se o nejčastější problém, který s sebou nese velkou dávku bolesti a nepříjemností, které mohou trvat dlouhý čas. Při zarůstání proniká postranní část nehtu do okolí kůže a tím vzniká v postiženém místě zánět. Nejhorší však na tom je, že musí být nehet ve většině případů chirurgicky stržen. Au!

3. Neustálé používání odlakovačů

Milujete krásně nalakované nehty a máte doma tolik barev, že je musíte neustále střídat? Odlakovač je pro Vás pomocníkem, který odstraní lak, abyste mohly nanést novou vrstvu a nehty tak vypadaly pěkně. Odlakovač s sebou nese však i řadu nevýhod, jako je žloutnutí nehtů a odstraňování izolační vrstvy nehtu. Doporučujeme Vám používat ho maximálně jednou týdně!

4. Kousání nehtů

Někdo si kouše nehty, jiní zase nehtovou kůžičku. Možná to nevíte, ale zaděláváte si na velký problém. Díky okusování možná můžete zmírnit napětí a může Vám to pomáhat při nervech, jak někteří tvrdí, avšak tím přinášíte i nebezpečí ve formě zánětu uvnitř Vašeho těla či v okolí nehtů. Pod nehty máte spousty bakterií, které se pak do těla dostávají.