V minulém článku jsme se zabývali mandlovým tvarem nehtů a dnes bychom rádi představili další krásný a velmi oblíbený tvar. Jedná se o kulatý tvar nehtů, který je stejně oblíbený jako mandlový tvar a je mu také velmi podobný. Jak můžete vytvořit krásné nehty kulatého tvaru? 

Kulatý tvar se hodí k ženám, které mají rády tradičnejší vzhled ale také přirozenější a jemnější. Jedná se o typ úpravy, který je ze všech nejpřirozenější. Není nijak vyzývavý, přeplácaný a nevkusný. Naopak, je velmi oblíbený, jemný a hodí se vlastně úplně na jakoukoliv příležitost a jakýkoliv den. Je to prostě přirozená klasika.

 Je pravdou, že jej má rádo i velké množství mužů právě díky přirozenosti, kterou kulatý tvar vytváří. Všimli jste si, že i mnoho mužů si své nehty upravuje do kulatého tvaru? Nejedná se tedy jen o oblíbenost u žen z důvodu praktičnosti, ale také u můžu z důvodu přirozenosti. 

Kulatý tvar můžeme zaměnit za tvar oválný. Rozdíl najdete v tom, že nehty oválného tvaru jsou mnohem delší, po stranách rovnoměrné a přirozeně přecházející do obloučku. Kulatý tvar však poznáme díky zakulacení bez prodloužení nehtu hned od bočních stran, příkrého obloučku a krátkosti nehtu.

Pro koho je kulatý tvar vhodný?

Dlouhé nehty jsou krásné, ale stává se, že nám velmi často překáží během domácích prací, v práci nebo při hraní s dětmi. V některých zaměstnáních je navíc běžné, že jsou dlouhé nehty zakázány. S kulatým tvarem se však nemusíte bát omezování během práce. Jsou kratší délky, mnohem snadněji se s nimi pracuje a jednoduše nám nezavázejí.

Doporučujeme tedy rozhodně maminkám na mateřské dovolené, které potřebují mít ruce neustále v pohotovosti. Také jsou vhodné pro ty, které nemají čas na dlouhou úpravu nebo ženy menšího vzrůstu s kratšími prsty, u kterých by dlouhé nehty nevypadaly hezky.

A jak docílit kulatého tvaru?

  • Základem je pilovat ze strany směrem ke špičce nehtu, díky čemuž postupně vytvoříte kulatý tvar
  • Tvar musí být rovnoměrný, bez nerovností
  • Oblouček musí být příkrý a nesmí mít ostrou špičku
  • Nehty musí být stejně dlouhé

Rádi hledáme krásnou inspiraci a proto jsme si připravili i k tomuto článku galerii krásných nehtů s kulatým tvarem. Nebojte se vyzkoušet něco nového a pohrát si s krásnými barvičkami a ozdobami.