Než se pustíme do práce, je nutné celý nehet připravit. Ze všeho nejdříve je potřeba odmastit nehet. To znamená, že šáhneme po jemném pilníku na nehty či brusném bločku a nehet lehce zpilujeme. Dále se musíme zaměřit na nehtovou kůžičku, kterou u nehtového lůžka zasuneme a poté můžeme i odstranit.

Připravíme si nehtové tipy, které budeme jednotlivě přilepovat ke každému nehtu. Bereme tedy lepidlo a dále vybíráme takové nehtové tipy, které sedí na každý nehet zvlášť. Gilotinou zkrátíme všechny nehty na délku, kterou chceme a nehet vybrousíme do tvaru, který se nám líbí.

Dále saháme po Primeru či Bonderu, který nanášíme na nehtové lůžko, kde není tip přilepený a necháme jej pořádně vsáknout. Po zaschnutí nanášíme první fázi UV gelu glass (jen tenkou vrstvu a to po celé délce nehtu). Vkládáme nehet do lampy a necháme vytvrdit.

Po chvíli nehet vytáhneme a povrch nehtu necháváme lepkavý. Na něj nanášíme do tzv. kopečku UV gel pink a znovu vkládáme do lampy. Necháváme vytvrdit po dobu 1 minuty. Nehet vytáhneme z lampy a setřeme výpotek gelu pomocí Cleaneru. Nyní nehet opět zbrousíme do určitého tvaru, který si sami volíme.

Je na Vás, jestli chcete barvičku, nebo ne. Pokud ano, nanesete zvolenou barvu, necháte vytvrdit, vytáhnete ale již výpotek nestíráte. Celou práci nyní zakončíte nanesením UV gelu Finish, který dodá nehtům fixaci a vysoký lesk. Nehty vložíte do lampy, necháte vytvrdit zhruba na dvě minuty. Po vytažení již nic nestíráte, máte hotovo!