Jak přirozeně zpevnit nehty, aby se již nelámaly.
Máte pocit, že vaše nehty jsou věčně křehké a lámou se při sebemenší námaze? Nezoufejte! Existují přirozené způsoby, jak nehty posílit, aby byly nejen krásné, ale i odolné.
1. Výživa zevnitř
Zdraví vašich nehtů začíná uvnitř vašeho těla. Jistě, znáte rčení, že jste to, co jíte – a u nehtů to platí dvojnásob. Zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na biotin (vitamín B7), který je zásadní pro pevnost a růst nehtů. Kde ho najdete? Ve vejce, ořeších, celozrnných produktech a lososu. Také nezapomeňte na dostatek proteinů, které jsou stavebním kamenem keratinu - hlavní složky nehtů.Základem zdravých nehtů je správná výživa. Ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatek proteinů, vitamínu C, zinku, železa a biotinu. Tyto živiny jsou klíčové pro pevnost a růst nehtů.
2. Hydratace a ochrana
Vaše nehty potřebují být hydratované, stejně jako vaše pokožka. Aplikujte na nehty a kutikuly hydratační olej nebo speciální balzámy, které jim dodají potřebnou vlhkost a zároveň je ochrání před vnějšími vlivy. Kvalitní mandlový nebo jojobový olej nejen vyživí kutikulu, ale také pomůže zpevnit nehtovou ploténku.Udržujte nehty i ruce dobře hydratované. Používejte hydratační krém na ruce, který aplikujte několikrát denně, zvláště po mytí rukou.
3. Šetrné zacházení
Při domácích pracích vždy používejte rukavice. Čisticí prostředky často obsahují agresivní chemikálie, které mohou vaše nehty oslabit a způsobit jejich lámání. Stejně tak buďte opatrné při manipulaci s těžkými předměty nebo nářadím.Používejte skleněný nebo pěnový pilník na nehty místo kovového, který může nehty poškodit. Pilujte nehty vždy jen jedním směrem, aby nedošlo k jejich rozštěpení.
4. Přírodní posilovače
Vyzkoušejte domácí lázně pro nehty. Teplá voda s několika kapkami citronové šťávy a několik kapek olivového oleje může zázraky nejen s posílením nehtů, ale i s jejich bělením. Citron totiž působí jako přírodní bělidlo a olivový olej nehty vyživuje.Časté lakování a odstraňování laku může nehty vysušit a oslabit. Dopřejte svým nehtům přestávky mezi lakováním a používejte odstraňovač laku bez acetonu.
5. Pravidelná péče
Nezapomínejte na pravidelný soubor péče o nehty, který by měl zahrnovat jemné pilování. Vždy pište v jednom směru, aby nedocházelo k dalšímu oslabení nehtů. Také si dejte pauzu od laků na nehty, zejména těch, které obsahují agresivní chemikálie jako je toluen nebo formaldehyd.
Díky těmto krokům se vaše nehty stanou nejen krásnější, ale především zdravější a odolnější proti lámání. A kdo by nechtěl mít nehty, které vydrží všechno, co den přinese? Tak pojďme na to, začněte pečovat o své nehty už dnes a uvidíte, jak rychle se stanou silnějšími a krásnějšími.

Pravidelně aplikujte na nehty a nehtovou kůžičku přírodní oleje, jako je jojobový, kokosový nebo mandlový olej. Tyto oleje nehty vyživují a zabraňují jejich lámání.

Dodržováním těchto jednoduchých rad můžete své nehty posílit a udržet je zdravé a krásné. Pravidelná péče je klíčem k pevným a odolným nehtům.