Sepsali jsme pro Vás seznam a pár bodů, které by mohly být pro Vás a Vaše nehty velmi užitečné. Pokud se jimi budete řídit, je velká šance, že i Vy budete ta šťatná, která se bude pyšnit krásnými, dlouhými a zdravými nehty!

1. Nezapomínejte na vitamíny!

Nejsme příznivci kouzelných tabletek. Raději doporučujeme jíst zdravé potraviny, které jsou bohaté o vitamíny a živiny prospěšné právě nehtům, vlasům i pleti. Jedná se o vitamíny B, vitamín C, E a ZINEK!

2. Nezatěžujte své nehty!

Stačí, když budete dávat pozor na to, aby se Vám nezlámaly atd. Jedná se například o odstraňování samolepek díky nehtům, otevírání plechovek, krabic atd. Stačí, když svůj zlozvyk, při kterém si pomáháte svými nehty trošičku pozměníte a místo nehtů použijete jiného pomocníka!

3. Nekousejte si je, ani kousek!

Vaše okousané nehty nevypadají hezky a navíc je toto kousání nehtů nezdravé pro zuby! Jestliže je to Váš zlozvyk, naučte se kousat něco jiného. Pokud ani to nepomůže, doporučujeme třeba udělat umělé nehty, díky kterým Vaše nehty hezky porostou a které nejsou tak lehce kousat.

4. Ochraňte je lakem na nehty!

Je jedno, jestli zvolíte neutrální barvičku nebo se pustíte do křiklavé neonové barvy. Váš nehet získá další ochrannou vrstvu, takže se stane pevnějším a díky tomu zabráníte zlomení. 

5. Pozor na vodu!

Ruce obecně nemají rády, když jsou velmi dlouho namáčeny ve vodě. Pokud často myjete nádobí, jelikož nemáte myčku, je vhodné šáhnout po rukavicích, které zajistí, aby byly Vaše nehty v suchu a Vy je tak ochránila před změknutím, které právě voda způsobuje. To má velmi často za následek nepěkné ohnutí nehtu a jeho zlomení.

6. Látky se zpevňujícími účinky!

Mohou velmi často pomoci, pokud máte velmi slabé nehty. Pokud však máte nehty tak nějak mezi, mohou způsobit jejich přílišné ztvrdnutí a následné odštěpení při nějakém úrazu namísto pouhého ohnutí a narovnání nehtu zpátky. Je dobré sledovat, jaké Vaše nehty jsou a co potřebují.