Na našich rukou je velké množství bakterií a mikroorganismů, které nejsme schopni umýt jen čistou vodou během vteřiny. Abychom dosáhli 100% čistoty rukou a tím tedy úplného zabití všech bakterií, potřebujeme věnovat svým rukám delší čas a také použít dezinfekci.

 

  1. Pokud jsme v domácím prostředí, stačí nám, když si ruce umyjeme pod teplou vodou s mýdlem. Nejprve pustíme teplou vodu z kohoutku a ruce důkladně opláchněme. Poté naneseme mýdlo, a to rozetřeme do plochy celé ruky až po zápěstí. Nejdříve se soustředíme na dlaně s propletenými prsty i se zamřenými prsty. Nezapomínáme také na čištění mezi hřbety rukou a meziprstí, palce a také se soustředíme na konečky prstů, kde se vždy hromadí nejvíce bakterií a mikroorganismů. Po důkladném čištění znovu opláchneme teplou vodou a osušíme.

 

  1. Pokud jste mimo domov, nejlepší je, když s sebou nosíte antibakteriální gel, který můžete vždy po doteku na určité místo ruky ihned vydezinfikovat. U čištění rukou pomocí dezinfekce postupujeme při mytí stejně jako u mytí vody s mýdlem. Nejprve naneseme dezinfekci, a tu rozetřeme do plochy celé ruky až po zápěstí. Nejdříve se soustředíme na dlaně s propletenými prsty i se zamřenými prsty. Nezapomínáme také na čištění mezi hřbety rukou a meziprstí, palce a také se soustředíme na konečky prstů, kde je nejvíce bakterií hlavně, když jsme mimo domov a dotýkáme se všeho možného.

 

Ruce si vždy myjte podle potřeby. Pokud jste jen doma, není potřeba čistit ruce každou půlhodinu. Pokud se však dostáváte mimo domov, je důležité nosit s sebou dezinfekční gel, který je vždy první záchranou.

Dbejte také na:

  1. Umýt si důkladně ruce vždy po použití papírového kapesníku.
  2. Pokud si potřebujete kýchnout, NEKÝCHEJTE DO DLANÍ ale k rameni.
  3. Pokud můžete, noste s sebou do obchodních center na nákup jednorázové rukavice, které poté můžete ihned vyhodit a tím pádem zamezit kontaktu Vaší kůže s ostatními povrchy.
  4. Dezinfekce může vysušovat kůži, proto ji dobře doma hydratujte pomocí krémů, které jsou na tento problém a tuto část těla určené.

 

Z důvodu velké poptávky po dezinfekčních gelech jsme usilovně pracovali na tom, abychom pro Vás několik kusů naskladnili. Nyní jsou v prodeji, můžete je koupit na naše e-shopu.

Zde přikládáme odkaz: https://www.nehtyprofi.cz/p/cistici-gel-na-ruce-antibakterialni-vivapharm