Být profesionálem v modeláži nehtů chce opravdu spousty času. Než získáme veškeré potřebné informace a zkušenosti, projdeme si spoustou nepovedených prací. Mnoho lidí však i po dlouhém čase stále dělá chyby, které mohou velmi často potrápit naši práci a ovlivnit celkový výsledek. Nejdříve se musíme naučit veškeré techniky, porozumět tomu, s jakým materiálem pracujeme a hlavně se s ním naučit pracovat. Pokud jste však trpěliví a opravdu si jdete za tím, že se to chcete naučit, po čase bude Vaše dřina stát za to. Každý se může modeláž nehtů naučit, pokud jej to baví a má pro to trpělivost.

I přesto, že již třeba nějaký čas modelujete nehty, stále se Vám může stávat, že se Vám bude gel na nehtech odchlipovat nebo třeba lámat. Takových nepříjemností může být opravdu hodně. Důvodem jsou chyby, kterých se často můžeme dopouštět, aniž bychom si mysleli, že děláme něco špatně. V následujících odstavcích Vám rádi představíme ty nejčastější chyby, které můžete při modeláži dělat a jak účinně jim můžete předcházet.

Když si představíte situaci, kdy se Vám spálí celý dort, tak jak jistě víte, není možné jej zachránit ani tou nejlepší a nejsladší polevou na světě. Tak stejně tomu je i u modeláže nehtů, kdy nemůžeme očekávat, že naše nehty budou perfektní a vydrží i přesto, že jsme přípravě nehtu věnovali málo času a neudělali jsme vše tak, jak je správné. Nejdůležitější je si udělat čas na celkovou přípravu nehtu před modeláží. Nehtové lůžko opravdu potřebuje čas a každý krok musí být prováděn pečlivě.

Mezi nejčastější chyby patří:

Špatná příprava nehtového lůžka

Pokud chcete, aby byla modeláž kvalitní a vydržela i po několik týdnů, je v prvé řadě nejdůležitější příprava nehtového lůžka. Mezi základ patří dezifekce rukou, odstranění nehtové kůžičky, odmaštění nehtu, úprava tvaru nehtů a zmatnění nehtů. Žádný z těchto zmíněných kroků nesmí být nikdy opomenut a musí mu být věnován dostatek času.

Používáte moc/málo pomocných tekutin

U pomocných tekutin je opět důležité sledovat, jak moc jich používáme. Pokud nepoužijeme potřebné množství Prepu a Primeru, brzy se může nehet začít odchlipovat a tak Vám celková modeláž dlouho nevydrží. Obě tyto tekutiny jsou totiž potřebné pro to, aby materiál na nehtu lépe přilnul a nehty mnohem více vydržely. Pokud Vám modeláž nedrží, může být důvodem právě to, že používáte málo těchto pomocných tekutin. Dávejte však pozor také i na velké množství. S ničím se nemá přehánět a i v tomto případě to může nadělat pěknou neplechu.

Před modeláží dopřáváte Vašim nehtům dlouhou vodní lázeň

Nehty mají stejnou schopnost jako houby. Mezi jejich vlastnost patří nasávání vody. Proto bychom rádi zdůraznili, ať nikdy nemodelujete na ruce, které se před krátkou chvílí máčely po delší čas ve vodě. Pokud dopřejete nehtům vodní lázeň a poté hned začnete modelovat, po několika hodinách se stane, že nehet důkladně proschne a jeho objem se vrátí do normálu. Problém je však v tom, že se díky tomuto přirozenému procesu zcela znehodnotí nehet a s největší pravděpodobností tak nebude držet. Navíc vlhkostí, která může ještě pod modeláží zůstat si zaděláváte na další problém, kterým je plíseň. Krátké omytí a řádně osušení je v pořádku, ale dlouhé máčení ve vodě rozhodně ne!