UV gely patří mezi jedny z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších metod modeláže gelových nehtů. Gelové nehty jsou ozdobou každé ženy. Díky šikovnosti nehtařky či vlastních rukou, můžete dosáhnout dokonalých a upravených nehtů. A dokonalé nehty chce každá žena!

Na trhu najdete spousty různých UV gelů, jako jsou například: TERMO UV gely, glitrové UV gely, neonové UV gely, 3D UV gely, klasické UV gely, metalické UV gely, pastelové UV gely nebo zdobící UV gely. Je jen na Vás, jakou máte představu. S UV gely se však omezovat nemusíte a své představy můžete jednoduše naplnit. 

Před samotnou modeláží je velmi důležité, abyste měla blízko po ruce pomůcky, které jsou pro modeláž důležité. Veškeré pomůcky, které v seznamu vidíte, můžete zakoupit i u nás a to za velmi výhodné ceny a zároveň ve velmi vysoké kvalitě!

Potřebujete:

 • primer
 • cleaner,
 • sadu tipů na nehty,
 • lepidlo na tipy,
 • buničinové polštářky,
 • gilotinu na nehty,
 • štětec na nehty,
 • dřívka,
 • pilníky,
 • brusný blok,
 • sadu UV gelů (podkladový, modelovací, barevný gel a konečná lesk).

UV gely se vytvrzují pomocí UV lampy. Jsou odolné a pevné stejně jako akryl. Při práci s nimi je velmi důležitá čistota. Před samotnou modeláží musí být vždy nehtová lůžka čistá. Co se týče tloušťky, je vždy lepší nanést tři nebo čtyři tenké vrstvy UV gelu než jednu tlustou vrstvu a to z důvodu toho, že musí UV paprsky proniknout gelovým povlakem, aby byl UV gel vytvrzen. 

Jak postupovat?

Nehet zastřihněte a očištěte buničinovými polštářky s cleanerem, který Vás zbaví mastnoty a nečistot. Dřívkem zatlačte nehtovou kůžičku na okraj. Dále použijte brusný blok, kterým celý nehet zmatníte. To znamená, že nesmí zůstat na nehtu žádná lesklá místa a to z toho důvodu, že by se mohl UV gel od nehtu později odchlipovat. Jakmile máte zmatněné všechny nehty, vybíráte si tipy. Je důležité každý tip zkoušet k nehtu zvlášť, abyste zjístila, jestli pasuje, nebo naopak není na nehet vhodný. Na vybrané tipy naneste lepidlo a pod úhlem 45° přiložte na nehet a přidržte, aby lepidlo zaschlo a nehet hezky přilnul. Díky tomu se vyhnete vzduchovým bublinám, které mohou velmi často za plíseň nebo infekci. Je velmi důležité důkladně nalepit nehet, nespěchat! Následně tipy zkracujete do jedné stejné délky a zvoleného tvaru. Přechod mezi tipem a gelem zpilujte, aby nebyl přechod vidět a nehet byl hezky sjednocen. Poté opět zmatněte nehet brusným blokem. Na nehet naneste promer nebo bonder, které pomohou k lepší přilnavosti gelu. Tenkou vrstvu podkladového gelu naneste na střed nehtu a rozetřete až ke krajům (nesmí se dotýkat kůžičky). Nechte vytvrdnout po dobu 2-3 minut. Začněte tvarovat nehet pomocí modelovacího gelu a to tak, že nanesete kuličku z gelu na střed nehtu a rozetřete ke krajům a zpět. Vytvrďte opět 2-3 minuty a postup opakujte. Gel nyní nanášejte až ke kůžičce a opěť vytvrďte. Setřete výpotek a poté nehet dopilujte do tvaru. Ke konci můžete nanést barevný gel. Na úplný konec vždy naneste záverečný lesk, finish UV gel a vytvrďte v lampě. Okolí nehtů můžete ošetřit olejíčkem. 

Proč zvolit právě UV gel?

1. Široká škála barev a značek UV gelů, takže můžete vybírat a kombinovat jak jen chcete!

2. Můžete si vybírat podle konzistence UV gelu. Existují UV gely řidší, středně husté či velmi husté. Vybíráte tedy podle své šikovnosti a náročnosti modeláže. 

3. UV gely můžete vybírat také tvrdosti či měkkosti. Měkké gely jsou vhodné pro pružné přírodní nehty, kdy modelujete pomocí šablony. Také se velmi dobře pilují. Tvrdé gely jsou vhodné pro zaměstnání, kde jsou nehty velm ičasto zatěžovány.

4. Jsou levnější než polygely.

5. Jsou ideální pro zdobení nehtů.