Gelové nehty nebo akrylové nehty?Které Vám sednou lépe..?

Pokud preferujete umělé nehty, možná máte dilema které zvolit?Nehty gelové nebo nehty akrylové Ať už preferujete nehty přírodní, nebo umělé, určitě je chcete mít hlavně krásné a upravené. Aby nehty vydržely upravené co nejdéle, nejspíš si necháte poradit od nehtařky. Víte ale, které se pro Vás více hodí? A jaký je mezi nimi rozdíl?

Oba typy umělých nehtů mají samozřejmě své plusy a nevýhody, o kterých si v tomto článku na našem blogu napíšeme.

Gelové nehty

Na nehtíky se gelové nehty připevňují pomocí uv či led gelu, který se vytvrzuje v UV/led světle.Za pomocí přístroje zvaným uv/led lampa. Tyto nehty jsou obvykle čiré a dále se tvarují do různých tvarů.Gelové nehty jsou pružné a mají přirozený vzhled. Je to mimo jiné proto, že gelové nehty se vyrábí z tekuté pryskyřice, která se vytvrzuje pod UV či LED světlem, čímž vzniká přirozený, průsvitný vzhled podobný přírodnímu nehtu.

Gelové nehty nejsou tak odolné jako akrylové,ale zase jsou pružnější.A mají při správném postupu dlouhou výdrž.Gélovky jsou vhodnější pro slabší nehty.

Gelovky se také o něco lépe pilují pilníkem něž akrylové nehty.Gelové nehty se snadno zdobí – ať už po své manikérce vyžadujete třpytky nebo nálepky. A pokud se vám omrzí, stačí je jednoduše odpilovat. Největší výhodu ale poznáte na vlastní nos při samotné aplikaci: na rozdíl od akrylu nezapáchají.

U Gelových nehtů máte obrovskou možnost výběru gelů.Od jednofázových po třífázové.Rozdíly jsou v hustotě a samovyrovnávacích schopnostech.

Od modelovacích po nespočet barevných gelů.Jistě si vybere každá z vás..

Nevýhody gelových nehtů

Gelové nehty nejsou tak pevný, jako akrylové. Gelová technika je časově náročnější a některé ženy, které mají citlivější nehty mohou při vytvrzování gelu v UV/LED lampě pociťovat slabé pálení.Pro začátečnice může být modeláž gelem náročnější.Ale postupným tréninkem budou nehty jako od profesionální nehtařky.Pro ulehčení je lepší zvolit gely s hustější konzistencí.

Nevýhodou může být pořízení lampy na nehty.Ideální volbou je zakoupit zvýhodněné startovací sady.

AKYLOVÉ NEHTY

Jsou daleko tvrdší než gelovky. Akyl je kombinací akrylového prášku a tekutiny – liquid.Proto si je budou pochvalovat ty, které pracují manuálně. Méně se lámou a když už, oprava a odstranění nehtu je daleko snazší, než když se vám poničí pracně vyrobené gelové nehty. Nanáší se v jedné vrstvě a nemusíte pořizovat uv/led lampu.

Základním postupem je namáčení štětce do tekutiny-liquidu, kterým poté nabíráme akrylový prášek a následně ho roztíráme a tvarujeme tím nehet. Poté se akrylové nehty nechají zaschnout přirozenou cestou na vzduchu.

Modeláž Akrylem je časově rychlejší.A nemusíte používat uv/led lampu.

Akryl se hodí na zpevnění a potažení přírodních nehtů či modeláž přes šablony.

Doporučujeme pořídit zvýhodněné startovací sady které obsahují vše potřebné a ještě ušetříte.

Nevýhody akrylových nehtů:

Asi největší nevýhodou akrylových nehtů je nepříjemný zápach při aplikaci akrylu , doporučujeme místnost dobře větrat. I když ani toto již v moderní době není úplně pravda.Existuje již Tvrdidlo na akryl bez zápachu !

Jak jsme již zmiňovali akryl není tak pružný jako gelovky.Nehty hůře dýchají .

Odstraňují se v acetonu. Rozhodně by se neměly sloupávat nebo odstraňovat kleštičkami, protože může dojít k poškození vlastních nehtů,

Akryl je tvrdý proto doporučujeme pro odstranění brusku pro rychlejší a snadnější odstranění akrylu.

Co méně poškozuje přírodní nehty?

Pokud máte tvrdé nehty, které mají sklon se lámat, pak je nejvhodnější volbou gel. Pakliže máte ,ale měkké nehty se sklonem třepení, je potřeba jim dodat pevnost, doporučujeme použití akrylu Bez ohledu na to, který typ vylepšení a zkrášlení nehtů si vyberete, pokud je manikúra správně provedena, měly by akrylové i gelové prodloužení zanechat stejný výsledek: dlouhé, zdravé a krásné nehty.

Nelze říci, že gelové nehty budou víc trendy než ty akrylové. Vybírejte na základě vašich preferencí,intuice a především stavu vašich nehtů.

Žádná položka