Stará pravda praví, že oči jsou okna do duše. Oční kontakt řekne o člověku mnohé, díky letmým pohledům už vznikl nejeden harmonický vztah. Proto je třeba zaměřit svou pozornost také na tuto oblast, očí a obočí, protože, co si budeme povídat, pohled do očí je pro většinu mužů přece ten nejdůležitější…

     Při pohledu na nejednu celebritu nás jako první zaujme krásně upravené obočí. To totiž zvýrazňuje samotné oči a celkově rámuje tvář. S dokonalým obočím, se správným tvarem, barvou i šířkou se však narodí snad jen jedna z tisíce a možná i toto měřítko je jen naprostá utopie. Je třeba tudíž naší dokonalé kráse trochu pomoci a to lze i pěkně v klidu a pohodlí domova.

     Základem je správný tvar obočí. Správně vytvarované obočí totiž dokáže obličeji ubrat až několik let. Hned na začátku tedy zapomeňte na vyholování obočí a na černě nakreslené linky, které působí naprosto nepřirozeně až komicky a roky naopak Vašemu obličeji přidají.

Správný tvar obočí zjistíte jednoduchým trikem. Vezměte si dvě tužky, jednu položte vedle nosu a druhou k vnějšímu koutku oka a správný tvar je na světě. Kde se tužka sejde s obočím, tam má mít okraj. Tvar obočí razantně neměňte, držte se přirozeného tvaru. Správně zvolenou pinzetou vytrhejte pouze chloupky, které evidentně přebývají. Čelisti pinzety musí být suché a ostré. Vytrhávání obočí není zrovna nejoblíbenější činností nás všech, ale pokud si kůži u obočí vypnete prsty, bude bolet méně. S úpravou začněte vždy od vnějšího konce směrem k nosu. Bolavé oblasti můžete také ledovat a úplně nejlepší je vytrhávat obočí večer, aby mohla zčervenalá kůže přes noc zregenerovat.

     Co se týče tvaru obočí, napoprvé není od věci navštívit kosmetičku, poté si již můžete správný tvar udržovat doma. Naopak tam, kde je obočí řidší, než bychom si přály, je třeba obočí doplnit líčením nebo barvou na obočí a řasy RefectoCil, což je permanentnější řešení, protože jedno nabarvení vydrží až šest týdnů.

     Barva obočí by měla působit především přirozeně, takže daný odstín vybírejte vždy v souvislosti s vaší barvou vlasů. Pro dosažení optimálního barevného výsledku pak musí být řasy a obočí vždy suché a nemastné. Jaký tedy vybrat správný odstín? Zde je několik důležitých informací. Hluboká čerň č. 1 zabarví všechny typy obočí a řas. Grafitová barva č. 1.1 se hodí k diskrétnímu zabarvení šedin a bílých míst. Modročerná č. 2 dodá Vaší barvě další hloubku, podobně jako barva č. 2.1 tmavomodrá, která je však účinná jen u světle blond a blond vlasů. Přírodní hnědá barva č. 3 je velmi tmavá a dobře krycí hnědá barva. K světle blond až světle hnědým vlasům se nejlépe hodí barva č. 3.1 světle hnědá, intenzivní barevný výsledek můžete u těchto odstínů vlasů očekávat i s barvou kaštanovou č. 4, se kterou získáte kaštanový lesk. Barva č. 4.1 červená zajistí intenzivní červené zbarvení u světle až středně blond vlasů. Tmavě červené budete mít obočí, pokud máte tmavě blond až světle hnědé vlasy a u tmavě hnědých vlasů získáte díky červené barvě červený lesk. A nositelky světle blond až blond vlasů si mohou nabarvit obočí i poněkud extravagantněji, a to použitím barvy č. 5 fialové, která nabarví vaše obočí a řasy do lesklého tmavě fialového odstínu.

     Jak tedy na to? Tady je podrobný návod.

1)      Pokud si chcete nabarvit i řasy, použijte dva kusy RefecoCil Eye Protection Papers. Spodní víčko a tampon natřete lehkým krémem a tampon přiložte těsně pod řasy. Zabráníte tak nechtěnému ušpinění pokožky.

2)      Přímo před aplikací je nutné v mističce smíchat dva centimetry barvy s 10 kapkami Oxidantu.

3)      Poté naneste barvu na řasy či obočí přiloženou tyčinkou, dokud nejsou úplně pokryty barvou. Na obočí naneste barvu ve směru růstu obočí.

4)      Doba působení je závislá na požadované intenzitě zbarvení. Většinou se pohybuje kolem 5-10 minut.  Výjimku tvoří barvy kaštanová č. 4 a fialová č. 5, u kterých je ideální doba působení 10 minut, červená barva č. 4.1 se pak musí nechat působit 10 – 20 minut.

5)      Po zapůsobení setřete přebytečnou barvu chomáčkem barvy, pokud by se stalo, že barva obarví i pokožku, použijte klasický odličovač či vatu namočenou ve vodě.