Umělé, chcete-li prodloužené řasy jsou bezpochyby krásným  i praktickým „zlepšovákem“ moderní doby. Často se ale setkáváme s tím, že nejedna žena by tímto způsobem ráda zvýraznila svůj podmanivý pohled, ale ve finále ji odradí hromada polopravd či mýtů o prodlužování řas.

    Nejčastějším mýtem, co se týče prodlužování řas, je obava, že Vám Vaše přírodní řasy vypadají. Pokud budete dodržovat několik málo jednoduchých pravidel, není se čeho bát. Základem úspěchu je kvalitní lepidlo a vůbec kvalita obecně. Levné řasy či lepidla Vám rozhodně neušetří ani korunu a navíc si jimi můžete i ublížit a to se opravdu nikomu nevyplatí. Obecně platí, že by žádné kvalitní lepidlo nemělo obsahovat ethyl akrylát, který obsahují levnější lepidla původem převážně z Asie.

     Poněkud úsměvná polopravda je ta o nočním spaní. Pokud jste už někdy slyšeli, že s prodlouženými řasami budete muset spát jen na zádech, v klidu se tomu zasmějte. Poloha na zádech je vhodná jen první noc po aplikaci. Není žádoucí, abyste hned po aplikaci řas zabořila obličej do polštáře. Pár pravidel se držet sice musíte, ale rozhodně se nemusíte vzdát pohodlného spánku. Řas se nesmíte první den dotýkat nebo je vystavovat vodě či vlhku. Po 24 hodinách jsou již spoje pevné, za 48 hodin jsou i voděodolné.

     Na prodloužené řasy můžete používat i řasenku, ale vyvarujte se obyčejných řasenek na přírodní řasy, které by mohly lepidlo na řasách poškodit. Vybírejte vždy speciální řasenku určenou pro prodloužené řasy. Stejně tak na odlíčení očních stínů použijte pleťový mýdlový gel nebo pleťové vody bez oleje. Vhodné nejsou ani mastné krémy v okolí očí. Prodloužené řasy můžete denně pročesávat kartáčkem, aby si zachovaly ten správný tvar. Rukama se ale řas nikdy nedotýkejte a stejně tak si nemůžete ani mnout oči, abyste neporušily nalepené spoje.

     Alergie, zánět víček, nateklé a zarudlé oči nelze vyloučit jen  pokud navštívíte neprofesionální salón, kde používají nekvalitní prostředky. Pokud lash stylista dodržuje všechna pravidla a vy se o řasy šetrně staráte, nemusíte se žádné hrůzy bát.

     Další nepravdou je to, že umělé řasy vypadají nepřirozeně. Toto tvrzení má dvě stránky. Na trhu máme obrovské množství řas nejrůznějších délek, šířek i zakřivení řas, takže záleží jen na Vás, které si vyberete. Pokud zvolíte hrubé a dlouhé řasy, které by vám mohla závidět nejedna mrkací panna či mořská víla, je nasnadě, že Vaše řasy budou vypadat nepřirozeně. Pokud si ale vyberete řasy přiměřené délky a zakřivení, mnohdy nikdo ani nepozná, že máte prodloužené řasy, protože vhodně zvolený typ řas perfektně podtrhne celkové líčení, které je po aplikaci řas navíc mnohem méně časově náročné. Správnou délku a zakřivení pro přirozený vzhled by Vám měl doporučit profesionální lash stylista.

                                 

   Nemusíte se bát ani toho, že budete muset každý týden lítat na doplňování řas. Zpravidla se řasy doplňují zhruba co tři až šest týdnů, což není žádná tragédie a mnohá z nás si navíc jednou za čas péči o sebe vyloženě zaslouží. Řasy, stejně jako vlasy, rostou a stejně tak mohou vypadávat. A je jasné, že s přírodní řasou vypadne i nalepená řasa, proto je důležité řasy pravidelně doplňovat. Frekvence doplňování je ale naprosto individuální záležitost, stejně jako třeba návštěva kadeřníka.

    Nejdůležitějším pravidlem jsou tedy kvalitní přípravky, především lepidlo a také domácí péče o řasy. Je třeba používat speciální odličovadla, tampony (ne vatové, ale přímo určené pro prodloužené řasy) a hned přijdete na to, že řasy ani po nějaké době nemusíte sundávat, abyste svým řasám ulevila. Pokud je tedy nebudete chtít sundat, což všechny nositelky prodloužených řas striktně odmítají. Pokud ale přece jen z jakéhokoli důvodu prodloužené řasy sundáte, důležité je pečovat i o své přírodní řasy, a to platí pro všechny. Skvělou volbou je v tomto případě Vyživující sérum na řasy, které stimulují růst a hustotu přírodních řas.