Postup pro modeláž nehtů

Modeláž nehtů - příprava:

Dříve, než začnete provádět samotnou modeláž gelových nehtů, bude potřeba upravit Vaše přírodní nehty. Zastřihnete nehty na co nejkratší délku a pak je odmastíte. Pomocí dřívka zatlačíte kůžičku okolo nehtů a nakonec jemným pilníkem, či leštičkou zdrsníte a zmatníte celý povrch přírodních nehtů tak, aby na ně gel lépe přilnul.

Modeláž nehtů – lepení tipu:

Když jsou Vaše nehty takto připraveny, vyberete si správnou velikost tipu a nanesete na něj lepidlo. Poté přiložíte tip na okraj nehtu, přičemž vzdálenost od kraje závisí na druhu tipu. Vzduchovým bublinám, které by při nalepování mohly vzniknout, se vyhnete lehce. Tip s lepidlem přiložíte k okraji nehtu pod úhlem 45o a houpavým pohybem přilepíte směrem     od okraje nehtu k jeho středu. Přebytečné lepidlo setřete vatovým tampónem.  Tip, stejně jako původní nehet, upravíte do požadovaného tvaru zastřižením, tentokrát na požadovanou délku. Přechod mezi tipem a umělým nehtem vypilujete do ztracena. Na spodní části přirozených nehtů je vhodné nanést Primer, popřípadě Bonder, které jsou velmi důležité pro přilnavost gelu. A Modeláž nehtů může začít.

Modeláž nehtů – první fáze:

V této chvíli nanesete tenkou vrstvu gelu Glass po celé délce nových nehtů, ne však ke kůžičce – při odrůstání by vznikaly vzduchové bubliny, do kterých by se mohla dostat nečistota. Prst po prstu pak budete vkládat do UV lampy, kde se gel vytvrdí během několika minut (2-4min.). Po vytažení z lampy nehty neotírejte.

NÁŠ TIP: Nehty modelujte od ukazováčku po malíček a nakonec pak palec, přičemž můžete střídat pravou a levou ruku tak, abyste při vytvrzování nehtu v lampě na jedné ruce mohli zároveň modelovat další prst na druhé ruce.

V této fázi modeláže nehtů je vrstva gelu ještě lepkavá, proto je nyní možné nehty ozdobit. Místo, kde chcete ozdobu umístit jemně přetřete tenkou vrstvou gelu Glass a poté vytvrdíte v lampě. 

Modeláž nehtů – druhá fáze:

Nyní použijete gel Pink na modeláž nehtů tak, že větší množství gelu nanesete na střed nehtu a jemně rozetřete směrem k jeho okrajům. Ve středu nehtu tedy vznikne malý kopeček. Opět budete postupně vkládat prsty na několik sekund do UV lampy.

NÁŠ TIP: Dáte – li ruce do lampy dlaněmi nahoru, docílíte přirozeného tvaru nehtů.

Ještě jednou položíte obě ruce do UV lampy dlaněmi dolů na cca 2 minuty a poté nehty otřete tampónem namočeným v odstraňovači výpotků z gelu. Začne – li prst v lampě pálit, přitlačte jej do podložky. Pokud pálení nevymizí, vytáhněte ruce na chvíli z lampy.

Nakonec můžete vypilovat a sjednotit nehty do požadovaného tvaru. Modeláž nehtů se dostává do poslední fáze.

Modeláž nehtů – třetí fáze:

Při závěrečné úpravě nehtů opět použijete gel Glass, nyní v tenké vrstvě. Stejně jako v první fázi budete postupně vkládat prsty do lampy. Nakonec nehty otřete odstraňovačem výpotků z gelu. Tímto je modeláž nehtů dokončena.

NÁŠ TIP: Místo modelovacího gelu Pink můžete použít i Gel Milk nebo Kamufláž, díky kterému získají vaše nehty přirozený vzhled, neboť se vyrovnají nerovnosti způsobené broušením, pilováním a také se opticky protáhne nehtové lůžko. Nehty tímto získají luxusní vzhled.

Seznam pomůcek a přípravků potřebných pro modeláž nehtů:

 •   UV Lampa                                                    
 •   nehtové tipy
 •   lepidlo na nehty
 •   Gilotina
 •   pilníky
 •   Primer
 •   štěteček
 •   gel Glass
 •   gel Pink (nebo gel White na Francouzskou manikúru)
 •   špachtle na zasunutí kůžičky
 •   Čistič výpotků gelu + čistič štětců
 •   vatové tamponky

Rada nakonec:

Po ukončení modeláže nehtů můžete použít tenkou vrstvu Gelu Finish, kterým docílíte vysokého lesku. Nehty vložte do lampy a vyčkejte, dokud nepřestane vrstva gelu lepit. Na závěr ošetřete okolí nehtu pomocí olejové výživy a celé ruce krémem.

NÁŠ TIP: Nanesete-li příliš velkou vrstvu gelu Finish, může povrch nehtu při nárazu praskat.