Postup: Modeláž akrylových nehtů

U modeláže akrylem nepoužíváme UV lampu, tím se stává modeláž akrylových nehtů jednodušší a rychlejší. Akrylové nehty jsou pevnější než nehty gelové, ale na pohled vypadají totožně. Můžou se použít jak na tipy, šablony a také pouze na přírodní nehet.

1. Naneseme desinfekci na konečky prstů, poté zasuneme, kůžičku - zatlačíme dřívkem popřípadě kovovou špachtličkou. Otíráme nečistoty do vatičky. Po úpravě kůžičky očistíme celý nehet.

2. Nehet před nanesením akrylu musí být jemně zdrsněn - leštičkou nebo také můžete použít jemný pilník 100/180. Prach odstraňte pomocí štětce.

3. Nyní si můžete vybrat, jakým způsobem provedete modelaci akrylem. Bud pomocí šablony nebo použít tipy. Nejlépe je vyzkoušet obě možnosti modelace a sama si zvolit, který způsob Vám bude vyhovovat z praktického hlediska a zručnosti. Pokud zvolíte tipy, je důležité vybrat správný tip - tip musí přesně kopírovat váš nehet. Na tip - jeho plošku naneste lepidlo a přiložte na nehet kolmo k nehtu a pomalu přikládejte na nehet. Nalepeny tip zkrátíte gilotinou na požadovanou délku. Přechod tipu s nehtem zpilujte do ztracena, celý povrch nehtu musí být zdrsněn. Před nanesením akrylu, nesmí na nehtu zůstat žádné lesklé místečko. Pokud chcete použít šablonu, pouze jí nalepíte pod váš nehet.

4. Naneste Primer popř. Bonder je to důležitá tekutina na lepší přilnavost akrylu. NEZAPOMÍNAT. Nachystáme si Liqid - nalijeme do malé nádobky, poté si připravíme akryl - prášek a štětec. Štětec namáčíme do Liqidu a ihned do akrylového prášku - špicí štětce, vytvoříme malou kuličku a nanášíme. Pokud chcete bílou nebo barevnou špičku naneste barevný akryl popř. bílý nejdříve na špičku a poté naneste akryl Clear, který nanesete na celý nehet.

5. Akryl se snažte nanášet rychlým pohybem, protože rychle zasychá.

6. Je důležité štětec po nanesení akrylu vždy důkladně očistit čističem štětců, akryl rychle tvrdne!!!

7. Následuje poslední část a to vypilování nehtů do tvaru pilníkem. Poté doleštit leštičkou a nanést průhledný lak s vysokým leskem.

8. Na kůžičku je vhodné na závěr nanést olejíček.