Před nedávnem jsme náš široký sortiment obohatili o pigmentový prášek. Ptáte se, na co a pro koho je vhodný? Na všechny Vaše otázky spojené s pigmentem se budeme snažit co nejlépe odpovědět v následujících řádcích.

     Pigmentový prášek se v kosmetice využívá od nepaměti. Malou nevýhodou doposud bylo, že jste si museli vybrat vždy z určitých odstínů barvy, respektive s určitou intenzitou barvy, která už byla vytvořena smícháním pigmentu s gelem, lakem na nehty, akrylem či jinými kosmetickými proprietami. To znamená, že jste si nemohli vybrat intenzitu dané barvy sami. To už dnes dávno neplatí. Pomocí pigmentu si namícháte takovou intenzitu, respektive odstín barvy, který Vám bude právě vyhovovat, a to pěkně v pohodlí a klidu domova. A co je ještě lepší. Využití pigmentů je opravdu pestré.

     Pigmenty se dají použít jak na oči a rty, tak na nehty. Ve srovnání s očními stíny pigmenty v intenzitě barvy vyhrávají na plné čáře. Tak výrazné barvy jako s pigmentem s běžnými očními stíny nedosáhnete ani kdybyste se postavili na hlavu. Pouze jedna vrstva pigmentu s přehledem strčí do kapsy i několik vrstev očního stínu najednou. Na oči lze pigmenty nanášet klasickým štětečkem, odvážnější i prstem. My ovšem doporučujeme štěteček se silikonovou hlavičkou, díky které se pigment nebude rozsypávat. Pokud pod pigment nanesete trochu báze pod oční stíny nebo jednoduše jen trochu make-upu, mnohonásobně tím prodloužíte trvanlivost pigmentů na očním víčku. Pigmenty na očích vydrží s přehledem i celý den bez toho aniž by se rozmazávaly či slévaly. Make-up a pudr naneste na obličej až po nanesení pigmentů.

                                             

     Pigmenty lze  použít i na rty, a to po použití speciální báze pod pigmenty nebo zase jednodušeji na obyčejný čirý lesk na rty. Pro pigmenty je totiž typická velice jemná a hebká struktura, jedná se o velice jemný sypký prášek, který je zapotřebí vždy s něčím smíchat. Nepatrné množství pigmentů můžete přimíchat i do tvářenky nebo přímo na tělo.

     Pigment můžete smíchat s čirým i bílým UV gelem, akrylem či dokonce s podkladovým průhledným lakem na nehty.  Jak na to? Do malé misky či nádobky si pomocí štětce odlijeme malé množství gelu. Poté si štětečkem nabereme ještě menší množství pigmentu a smícháme ho s gelem, dokud se obojí dostatečně nespojí. Pamatujte ale, že podstatně lepší krycí schopnost získáte smícháním pigmentu s bílým UV gelem. Pigment společně s čirým UV gelem oproti tomu nemá až tak dobrou krycí schopnost, vznikne tzv. průsvitný UV gel. Nehet spod UV gelu tzv. prosvítá.

     Pokud smícháte pigment s bílým UV gelem, získáte podstatně lepší krycí schopnost výsledného gelu, protože už samotný bílý gel je krycí sám o sobě. Pokud si ale budete přát sytější barvu, budete muset do bílého gelu přidat více pigmentu, než tomu bylo u čirého UV gelu. Krycí schopnost tohoto gelu je ale stoprocentní.

     V mezičase jedna důležitá rada. Pigmenty opravdu dost intenzivně obarvují, a to nejen nehty, oči nebo rty, ale cokoli, s čím přijdou do styku, takže rozhodně nezapomínejte na nějakou podložku.

     Pigmenty je možné míchat i mezi sebou navzájem nebo lze také jednoduše smíchat určité barvy akrylu s pigmentem. Smícháním například modré a růžové získáme krásnou fialovou barvu. Na míchání jednotlivých barev sice budete muset zašátrat v paměti, ale výsledek bude stát opravdu za to.

     A co je na tom všem nejlepší? Pomocí jednoho pigmentu můžete úžasným způsobem sjednotit odstín rtěnky, očních stínů i nehtů a pamatujte, že fantazii se meze nekladou, namíchat si pomocí pigmentů můžete takové množství barev, o kterých se Vám nesnilo ani v nejdivočejších snech.