Léto se blíží mílovými kroky, a proto je čas sundat z nohou teplé ponožky od babičky a nazout si elegantní  letní botky různých tvarů a barev, které odhalují větší část nohy.  Na pořadu dne jsou také všemožné balerínky, ze kterých Vám po celodenním nošení mohou nožky trochu zavánět, proto je na čase vyrazit do boje proti nežádoucím pachům a také vzhledu chodidel. Nehledě na to, že v letních měsících jsou naše nožky extrémně zatěžovány. Je třeba jim proto dopřát patřičný relax. Odpočaté nohy = krásné nohy. To je celkem jednoduchá rovnice. Takže jdeme na to.

     Na pocení nohou a nepříjemný zápach je nejlepší pravidelná pedikúra. Stará kůže na nohou totiž přispívá k vytváření bakterií mezi prsty, kterým můžeme poděkovat za ono osudné pocení a zápach. Proti zápachu je rovněž vhodné pravidelně obuv střídat. Boty, ve kterých se Vám více či méně nožka zpotí, totiž schnou až 48 hodin. A máte o argument navíc při vysvětlování, proč zrovna ty nebo ony botky nutně potřebujete. Spořivějším povahám doporučujeme častěji měnit alespoň vložky do bot.  Používat můžete i speciální spreje na nohy, nebo můžete zkusit ještě jednu vychytávku…. Strčte boty v sáčku přes noc do mrazáku. Nízké teploty bakterie v botách zničí a vy si můžete ráno boty s klidným srdcem opět obout.

     Od věci také není koupel nohou. Unaveným nohám prospěje třeba sůl do koupele, která omezuje pocení,  zaručeně odstraní pocit těžkých nohou a navíc Vám během chvilky pomůže ke snadnějšímu odstranění zrohovatělé kůže. Po koupeli bude pokožka nohou vláčná a pružná a odstranění zrohovatělé kůže tak bude hračka.

     Pokud Vás trápí otoky nohou, zkuste střídat teplou a studenou vodu při koupeli. Tato metoda je blahodárná také v boji proti celulitidě, takže vzhůru do otužování. Vaše oteklé a těžké nohy Vám budou vděčné. Zaručeně se Vám uleví také po lymfatické masáži. Pokud nemáte na masáže čas ani prostředky, nebo jste tak lechtiví, že se Vám jen při pomyšlení na masáž chodidel ježí vlasy na hlavě, zkuste alespoň krouživými pohyby s chodidly cvičit a rozhodně neseďte s nohou přehozenou přes nohu. A také více relaxujte, při každé volné chvilce si hoďte nohy nahoru a odpočívejte.

     Častým, ne-li nejčastějším problémem je rozpraskaná  a zrohovatělá kůže na patách. A jak mnozí z nás měli tu čest vyzkoušet na vlastní kůži, nejedná se pouze o estetickou vadu, ale v případě prasknutí kůže na patách, také o velice bolestivý problém. V tomto případě máme pro Vás jen jednu zásadní radu: pravidelně chodidla hydratujte.  Na popraskané paty je ideální hydratační maska či echinaceová mast, která je přímo určená na rozpraskanou pokožku. Na změkčení pokožky dokonale poslouží peeling na nohy nebo přímo změkčovač zatvrdlé kůže, který si přilijete do koupele na nohy. Vytvořit si ale můžete i krém vlastní, a to z kakaového másla, včelího vosku, arganového oleje, který je znám svými zázračnými regeneračními účinky a třeba levandulového oleje, který Vám krém navíc krásně provoní. Ve vodní lázni vše ve stejném poměru rozpusťte, nakonec přidejte levanduli a po roztopení a spojení všech složek nechte krém ztuhnout v lednici. Krém si poté naneste na chodidla, na to šoupněte bavlněné ponožky a ráno se nebudete stačit divit.

     Vedle rozhodně nešlápnete ani pokud sáhnete po výrobcích BalbCare. Díky těmto revolučním vychytávkám si Vaše nožky a ručky budou doslova vrnět blahem. Co to BalbCare vůbec je? V balení určené našim chodidlům najdete speciální igelitové ponožky, ve kterých je již aplikován zjemňující, krásně voňavý krém, který kůži Vašich chodidel nádherně zjemní, provoní a navíc i zregeneruje. V balení najdete i dřívko na zatlačení nehtové kůžičky a malý pilníček na nehty.

     Mějte stále na paměti, že nohy nás nosí celý dlouhý život už od prvních krůčků a každodenně podstupují mnohdy extrémní zátěž. Chovejte se proto ke svým chodidlům s láskou a věnujte jim patřičnou péči, Vaše chodidla se Vám za to jistě odmění. A abyste se nebály v létě ukázat nohy i nad kotníky, máme pro Vás pár tipů na závěr. Nohy opticky zúžíte, pokud si obujete podpatky, a to nejlépe v tělové barvě. Další fintou je použití rozjasňovače do středu nohou. Pokud ještě před rozjasňovačem namažete na nohy make-up, zakryjete mnohé nedokonalosti, jako jsou žilky či modřinky, Vaše nohy budou vypadat opálenější a díky rozjasňovače ve středu ještě štíhlejší. Nezapomínejte ale, že make-up musí být voděodolný, abyste si ho z nohou nesetřely.

     Čím více se budete o nohy starat, tím budou krásnější a vy se už nikdy více nebudete muset stydět své nohy ukázat.  Přejeme krásné prosluněné dny.     

                                                                                                                                                        Vaše Nehtyprofi