Nejednou jsme se již zmiňovali o tom, že je nutné o své nehty řádně pečovat, pokud používáte gelové nehty, platí tato rada dvojnásobně. Není radno podceňovat jakékoli změny na Vašich nehtech. My se zaměříme na jeden ne zrovna příjemný problém, který je třeba o to více a rychleji řešit, a to jsou nehty napadené bakterií Pseudomas. Jak ji poznáte? Jednoduše. Nehet napadený touto bakteriální infekcí se zabarví většinou do tmavě zelené, později až do hnědé barvy.

     Tyto bakterie se živí nekrotizující (tzn. odumřelou tkání) a ve vlhkém prostředí si doslova chrochtají blahem. Ne vždy se musí jednat přesně o tento druh bakterie, není naším cílem poukázat pouze na toto konkrétní onemocnění, ale na jakékoli změny na nehtech obecně. Pokud máte byť jen sebemenší pocit, že s Vašimi nehty není něco v pořádku, okamžitě z nehtu odstraňte gel i tip a vůbec veškerý materiál, tzn. třeba i lak na nehty. Pro takto zasažený nehet je více než důležité nechat jej volně dýchat.                                                                                                                                                           

     Tím pro Vás však celá záležitost ani v nejmenším nekončí. Bez návštěvy doktora se v 99% případů neobejdete a i v tom posledním jednom procentu je více než záhodno raději kožního doktora navštívit. Pokud totiž nedojde k nasazení správných léků a k cílené léčbě, může se v horším případě stát, že infekce proroste dále do nehtu a udělá Vám tam pěknou paseku. Může totiž dojít k oddělení nehtové ploténky od nehtového lůžka a to už je pěkný a hlavně hodně nepříjemný průšvih.

                                

                                                                                                                                                       www.nehtyvpraxi.cz

  A jak se k tomuto nechtěnému dárečku dostanete? Onemocnění samotné na Vašem nehtu vznikne oddělením materiálu, tzn. tipu, gelu, akrylu apod. od nehtu. Do vzniklého prostoru se dostane vlhkost a nečistoty, což je živné pole pro výše zmíněnou bakterii a další nehtové onemocnění. Důvodů může být hned několik. V prvé řadě se jedná o nekvalitní proces modeláže nehtů, nehet není například  dostatečně zdrsněn, není odmaštěný, a proto modelovací hmota na nehet nesprávně přilne.

     Při doplňování nehtů musíte rovněž dbát na dostatečné odstranění starého zvedajícího se materiálu. Nehet musí být před doplněním krásně hladký a veškerý materiál, který na nehtu nedrží, je nutné odstranit. Za ty nepříjemnosti Vám to opravdu nestojí.

     Popisovaný problém může vzniknout také vlivem mechanického poškození nehtu či nárazu. Materiál se oddělí od nehtu a pokud k tomu ke všemu pracujete ve vlhkém prostředí bez ochranných rukavic,  je vymalováno.

     V tomto případě je rovněž přísně zakázáno jakékoli násilné odtrhávání tipů z nehtové kůžičky a nehtu. Stejně tak je přísně zakázáno jakékoli násilné odstraňování nečistot a vůbec cokoli násilného ve spojení s nehtovou modeláží a manikúrou obecně.

     O své nehty je nutné se náležitě starat a nepodceňovat ani sebemenší příznaky onemocnění. Regenerace člověka se sice může jevit jako zázračná, v žádném případě ale není nekonečná, proto si nezapomínejte své drápky a nejen ty náležitě hýčkat.