Starat se o své nehty, mít dokonale udělanou manikúru, nalakované či jinak nazdobené nehty, to chce každá z nás. Nezapomínejte ale také na okolí nehtu. Aby byl celkový dojem z krásně udělaných a opečovávaných nehtů dokonalý, musíme se starat také o nehtovou kůžičku, což je v některých případech trochu problém. Nejedná se však o něco, co nelze zvládnout.

     Suchá a zatrhaná kůžička, kterou „zdobí“ ošklivé ranky, je problémem nejedné z nás, a to nemluvíme jen o estetickém problému, ale také o zdravotním. Odchlípnutá či zatrhnutá kůžička láká k okusování či odstříhávání, což je opravdu nepěkný zlozvyk a navíc to celý problém ještě více zhoršuje. Pokud si myslíte, že stačí nehtovou kůžičku odstřihnout, okamžitě zadržte. Stříháním se totiž kůžička odlupuje dál, roste snad ještě rychleji a stejně jako u okusování se může snadno zanítit.

     Nejúčinnější je prevence a dostatečná péče. Takže směle do toho a půl je hotovo. Jedním z nejdůležitějších kroků je hydratace a zjemnění kůžičky. Několikrát denně je třeba nehtové lůžko, hlavně na postižených místech, promazávat. Na trhu je mnoho různých přípravků určených k tomuto účelu. Vhodný je speciální olejíček na nehtovou kůžičku, který si můžete hodit do kabelky a kdykoli ve volné chvíli použít, ale postačí i hodně mastný krém. Pokud si krémujete ruce na noc, použijte po aplikaci krému bavlněné rukavice, ruce vám přes noc krásně zjemní. Hydratační bombou pro vaše ruce jsou také Balbcare rukavice, které kůži nádherně zjemní a hydratují.

     Dalším pravidlem, které si musíte vzít k srdci, chcete-li mít dokonalé ruce, je neokusovat ani nestříhat nehtovou kůžičku. Kůžičku zatlačujte pokaždé, když je kůže vláčná, např. po koupeli, a to nejlépe pomerančovým dřívkem.

     Důležité je rovněž také používání šetrné kosmetiky. Většina mycích přípravků kůži a tudíž i nehtovou kůžičku vysušují, takže mějte na paměti, že čím více se věnujete umývání nádobí a jiným úklidovým pracím, tím více musíte hydratovat, tzn. mazat a  krémovat a zase mazat. Od věci také není používat při těchto činnostech gumové rukavice. Do zimy pak rukavice pletené.

     V neposlední řadě je nutné se zbavit kousání kůžičky. Dobrým trikem je natřít si ruce nějakým aromatickým gelem nebo krémem. Pokaždé, když zvednete ruce k ústům, abyste si zase trochu kůžičky odkousla, ucítíte vůni a hned vám dojde, k čemu jste se to chystala. A nezapomínejte ani na to, že důvodem k okusování nemusí být jen to, že je kůžička suchá, ale také stres, takže jedna z nejdůležitějších rad na závěr, hoďte stresy a nejen ty předvánoční za hlavu, naučte se odpočívat a nezapomínejte na hydrataci.