Zcela určitě jste již všichni zaregistrovali existenci LED gelů. LED gely mají řadu výhod, co se nehtové modeláže týče, ale jak už to s novými věcmi bývá, musíte vědět, co děláte. Špatně vymodelované nehty jsou nevzhledné a taky jejich existence je velice krátkodobá.

     Práce s LED gelem se, dá se říct, od UV gelu příliš neliší. Pokud přeskočíme úvodní fázi pilování a přípravy nehtu na gel, to už určitě všichni znáte, můžeme přejít k samotné modeláži LED gelem. Na štětec si naberte základní LED gel (zhruba velikosti hrášku) a naneste jej na střed nehtu. Poté krouživými či táhlými pohyby LED gel jemně rozprostřete po celé ploše nehtu, směrem od středu do stran. Při modelaci LED gelem je důležité mít ponořený štětec do gelu jen částečně. V opačném případě je modelace dost obtížná.

     Další důležitou radou je vrstvení LED gelu (to platí samozřejmě také pro ostatní modeláž). LED gel je důležité nanášet raději ve více vrstvách. Předejdete tak zatékání gelu do stran. Nehet je také mnohem kvalitnější a vydrží déle.

     Při vytváření C oblouku nanášejte LED gel na střed a do stran ho již neroztahujte. Než dáte nehty do lampy, gel se samovolně do stran trochu rozlije a dokonale se tak rovnoměrně vytvrdí. A nezapomínejte také na to, že čím řidší budete mít gel, tím se bude roztékat více.

     Není to žádná věda, pokud už máte v ruce práci s UV gelem, LED gel pro Vás nebude žádným nemilým překvapením, spíše naopak. V naší nabídce najdete všechny druhy LED gelů, a to od LED gelu Base, Clear, Pink, White, Glass až po Finish.