O nehtové modeláži se toho napovídalo už kvanta historek. Některé jsou pravdivé méně a některé více. My se zaměříme na 5 hlavních povídaček o nehtech, které se mezi lidmi hojně tradují a které se absolutně nezakládají na pravdě. Pojďme na ně a navzdory slušnému vychování se nestyďme na ně ukázat pěkně prstem.

     Už jste se určitě nesčetněkrát setkali s tvrzením, že nehet potřebuje dýchat, což znamená, že mu gelové, akrylové či jiné nehty vyloženě škodí. My říkáme ne, ne a ještě jednou ne. Nenechte se zmást. Nehet je totiž složený z podobných částí jako vlasy či kůže, jen je podstatně tvrdší. To znamená, že nehet nedýchá, ale ve skutečnosti vysychá, působením vzduchu stárne, ztrácí pružnost a může se lámat. Kdyby potřeboval mermomocí dýchat, nebylo by možné používat ani laky.

    Jdeme na dvojku, která jde s povídačkou číslo jedna ruku v ruce. Je zapotřebí nechat nehty od nehtové modeláže nějaký čas odpočinout. Nehet roste průměrně 4 mm za měsíc. Pokud je nehtová modeláž prováděna kvalitně, pravidelně se doplňuje pouze odrostlá část nehtu a nedojde tak k poškození nehtové ploténky.

     Gel je lepší než akryl. O rozdílech v akrylových a v gelových nehtech už jsme se rozepisovali v předešlých příspěvcích. Záleží na každém, kterou variantu si vybere. Každá z nás má nehty jiné a každému vyhovuje něco jiného. Obojí má své výhody a nevýhody. Je třeba si vybrat individuálně podle vlastní potřeby, takže není třeba zatracovat jednu či druhou variantu. Šampon na vlasy si také vybíráte podle typu Vašich vlasů a ne podle jedna paní povídala, není to tak?

     Nehet vyživíte olejíčkem na nehty. Nehet je tvořen zrohovatělými buňkami, jedná se o kožní derivát, který není schopný absorbovat vitamíny, což ale neznamená, že byste je měli přestat používat. Okolí nehtové ploténky totiž tuto výživu více než potřebuje. To ostatně pociťujete sami na vlastní nehtovou kůžičku…

     A povídačka poslední zní… Záření v UV lampách škodí zdraví. Můžete zůstat naprosto v klidu. Záření v UV či LED lampách by muselo být podstatně silnější (zhruba 7 x silnější), aby se nějakým způsobem dotklo našeho zdraví. Riziko onemocnění rakovinou kůže v UV či LED lampách je podle americké studie extrémně nízké, téměř nulové. Pokud Vás ale ani toto nepřesvědčí, před vytvrzováním nehtů v lampě jednoduše použijte krém s vysokým UV faktorem.