Chytrý telefon, chytrý počítač, pračky se šestým smyslem… „chytrá“ technologie je všude kolem nás, tak proč ji nevyužít i na nehty. Představujeme Vám naprostý hit v oblasti nehtového designu – LED svítící diodu na nehty.

     Tato vychytávka k nám doputovala až z dalekého Japonska, kde po dokonalých mini věcičkách prahnou od nepaměti.  Japonští vývojáři si tak mohou zaslouženě poklepat na rameno. Nehty s vloženou svítící LED diodou se brzy staly obrovským hitem. Již po měsíci po uvedení na trh se mladé Japonky bez těchto blikaček na nehtech nedokázaly obejít.  A jak to tedy všechno funguje?

     Tato chytrá mini věcička podporuje NFC technologii, což je (jak uvádí wikipedie) technologie radiové bezdrátové komunikace mezi elektronickými zařízeními na velmi krátkou vzdálenost, s přiblížením přístrojů cca do 4 cm. Co je však nejdůležitější, aplikace LED diody na nehet je poměrně snadná. Buď se LED dioda vloží mezi dvě vrstvy gelového nehtu, nebo se na nehet jednoduše přilepí, to se týká samolepící varianty LED diody.

     Důležitý je moment překvapení. Dioda se rozsvěcí, kdykoli se přiblíží k chytrému telefonu, který podporuje NFC technologii (seznam těchto telefonů naleznete zde), ale stačí také turnikety či čtečka platebních karet a Vaše nehty se okamžitě rozzáří.

                  

     Konstrukce čipu je navíc velmi tenká, takže čip na nehtu pouhým okem téměř nespatříte. Stačí, aby se Vám rozezvonil telefon a Vaše nehty se okamžitě hravě rozblikají. A věřte, že tento blikající zázrak zaujme i nejednoho technicky založeného muže.