I když si možná říkáte, že nepodléháte módním trendům a na svém těle, hlavě, nohou i nehtech nosíte jen to, co Vám nejlépe vyhovuje, není nikdy od věci nakouknout pod pokličku nejnovějším trendům ve světě nehtů a nehtové kosmetiky. Tady jsou…

      Základem je tato období co nejvíce oživit, především co se zimy týče, ale pamatujte, že v jednoduchosti je síla. Takže se nebojte barev. Taková červená barva je jednoduše nesmrtelná a pokud bychom měli být ještě konkrétnější, krvavě rudá barva je naprosto IN. Červenou barvu si vybírají ženy ambiciózní, sebevědomé a hravé, takže pokud na Vás pasuje alespoň jedna z těchto charakteristik, neváhejte a jděte do červené, resp. do krvavě až temně červené barvy s černými odlesky, tzv. vamp style, popřípadě do tmavě růžové.

      Další vyvolenou barvou se stává šedá, ale rozhodně to naplatí pro všechny odstíny šedé, ale stejně jako v případě červené je řeč spíše o tmavších odstínech. Výhodou šedé barvy je to, že se na rozdíl od červené hodí k většině outfitů, takže vzhůru do tmavě šedé barvy.

     Trefou do černého se zaručeně stanou i nehty ozdobené kovovými, chromovými či holografickými odstíny, a to především v zimním období, ve kterém Vám budou Vaše nehty ladit i s vánoční výzdobou. A navíc se kovové odstíny dokonale hodí třeba na večírek. (Konkrétně pro vánoční období si můžete nehtíky ozdobit také tematickými vodolepkami či nálepkami).

      Doslova hitem letošní sezóny se stala tzv. nude manikúra, neboli nahá manikúra, jejímž základem, podobně jako v líčení, jsou přírodní barvy jako meruňková, bílá, ale také mléčná. Odstín laku by měl být vždy o něco tmavší než Vaše pokožka. Od věci také není klasický evergreen, a to francouzská manikúra. A tím nejsprávnějším nositelem označení nahé manikúry jsou nehty s průhledným lakem, např. řady Dekore, které Vám nehty mohou i úžasně zpevnit a celkově uzdravit.

     Trendy jsou ale také matné laky. Pokud je nemůžete sehnat, bohatě si vystačíte s matujícím nadlakem, který Vám barvu krásně zmatní. Zmatnit můžete třeba jen dva nebo tři nehty a z nudně nalakovaných nehtů se rázem stane hodně zajímavá záležitost, která každého zaujme. Pokud ale preferujete lesk, neprohloupíte ani pokud použijete laky se třpytkami, se kterými dokonale zazáříte.

      Výběr barvy je ale ve finále stejně jen na Vás. Pokud ovšem chcete jít s trendy letošní zimy, sáhněte po tmavých odstínech, ty totiž letošní zimní a podzimní sezóně vládnou.

     A malou radou nezapomínáme ani na nositelky gelových nehtů. Letošní zimě vévodí nehty s nepříliš tlustým lůžkem v mandlovém tvaru s délkou přiměřenou běžnému každodennímu používání, takže pamatujte, že drápům hodným čarodějkám z Eastwicku už dávno odzvonilo. Velký důraz se totiž už nějakou dobu klade na přirozenost.

     A zapomenout nesmíme samozřejmě také na suchou a v zimě dost namáhanou kůžičku v oblasti nehtu, ale o tom už bylo napsáno dost.