Ne každé z nás nadělila matka příroda krásné, pevné a dlouhé nehty, proto se nejedna z nás rozhodla přírodu kapánek obejít a pořídit si nehty gelové, které jsou krásné na pohled a, pokud to člověk doopravdy umí, vypadají i přirozeně. Udržovat své gelové nehtíky ale nejsou zrovna laciná záležitost, pokud si je pravidelně pořizujete v salonech. Štěstí je, že lacinější alternativa domácí manikúry je dostupná téměř pro každou z nás.

     Jak tedy na to? Gelové nehty vznikají postupným nanášením vrstev speciálního gelu, které se vytvrzují v UV či LED lampě (rozdíly mezi nimi se dočtete ve starších příspěvcích, nebo Vám velice rádi poradíme na chatu, přes mail, po telefonu či osobně na prodejně či na nějakém beauty veletrhu). Vytvrzené gelové nehty jsou pevné a současně pružné.

    V nabídce kromě jednotlivých výrobků máme k těmto účelům určené startovací sady, které již samy o sobě naznačí, co je k modeláži gelových nehtů zapotřebí. Nenechte se zastrašit relativně vyšší cenou. Vstupní investice se Vám oproti pravidelným návštěvám salonu velice brzy vrátí.

1)      Takže nebojte se vlka nic, jdeme na věc. V prvé řadě si přírodní nehty zastřihněte na kratší délku. Dále zatlačte nehtovou kůžičku pomocí pomerančového dřívka. Přírodní nehty opatrně zmatněte blokem nebo jemným pilníkem. Nehty se nesmí na žádném místě lesknout. Gel na špatně připravené nehty nepřilne a začne se velice brzy odchlipovat.

2)       Vyberte si ke každému nehtu správnou velikost tipu (umělého nehtu).

3)      Na spodek tipu naneste speciální lepidlo a pod úhlem 45 stupňů jej přiložte na přírodní nehet tak, aby se mezi tip a přírodní nehet nedostaly žádné vzduchové bublinky, které přilnutí gelu také velice rády brání. Tip s lepidlem je proto třeba na okamžik pevněji stisknout. Takto přilepené tipy zkraťte gilotinou do požadované délky. Pamatujte ale, že je budete ještě pilovat, čímž se také krapet zkrátí, takže si nechte raději rezervu. Nehet můžete do požadované délky zpilovat vždycky.

4)      Nyní se dostává ke slovu hrubší pilník, pomocí kterého zbrousíte povrch nehtu tak, aby nebyla patrná hranice mezi tipem a přírodním nehtem, a to jak zrakem, tak i hmatem. Poté naneste na zbytek přírodního nehtu (ne na tip) přípravek zvaný Primer či PREP, který Vám nehet šetrně dehydratuje, odmastí a desinfikuje. Po aplikaci musíte tento přípravek nechat důkladně zaschnout.

5)      Pomocí štětce naneste první vrstvu gelu na nehet. Nejlépe použijte jako první vrstvu tenkou podkladovou bázi, díky které modelující gel lépe přilne k nehtu. Modelující gel naneste od středu do stran tak, aby na okrajích nevznikly přebytky. Ty za prvé při vytvrzování mohou nepříjemně pálit na nehtové kůžičce a za druhé je budete muset horko těžko pilovat, což je zbytečná práce navíc. Aplikujte raději menší vrstvy.

6)      Nehet s vrstvou gelu nechte vytvrdit v UV či LED lampě. Doba tvrzení je závislá na typu lampy. Vrstev gelu můžete mít na nehtech více, záleží jen a jen na Vás. Sama časem zjistíte, co Vám nejvíce vyhovuje.

7)      Po vytvrzení setřete pomocí odstraňovače výpotku gelu přebytečný gel a opět zpilujte nehet do požadovaného tvaru.

8)      Osmý bod je závislý na Vašem vkusu a fantazii, týká se totiž samotného zdobení nehtu.

9)      Po patřičném ozdobení Vašich nových drápků je důležité použít závěrečný finish gel, který je již bezvýpotkový, tzn. že po jeho vytvrzení nepotřebujete odstraňovač výpotku gelu. Tato finální vrstva je vysoce lesklá. Pamatujte ale, že by měla být co možná nejtenčí a po vytvrzení tato vrstva nesmí lepit. Lepivá finální vrstva znamená, že gel ještě není dostatečně vytvrzen.

10)   A to je vše. Nehtíky je třeba pravidelně doplňovat. Časové rozmezí je ale velmi individuální. Počítejte s 2 – 4 týdny. Při doplňování již nemusíte používat tipy. Postup je jinak veskrze stejný. Nehty je třeba zpilovat, event. odlakovat a poté nanést gel, pilovat a tak dále a tak dále.

     Hlavně si pamatujte, že žádný učený z nebe nespadl. Vše chce trénink. První gelové nehty nemusí dokonale držet. S každou novou nehtovou modeláží budete zase okrůček blíže profesionálně a hlavně krásně upraveným nehtům.

     Přejeme hodně zdaru a vytrvalosti.

                                                                                                                           Vaše Nehtyprofi