Akrylové, neboli porcelánové nehty v době nedávno minulé zastínily její nástupkyně nehty gelové. Akrylové, chcete-li porcelánové nehty ale rozhodně nejsou otázkou minulosti. Akrylové nehty koukly na světlo světa sice dříve než gelové, to ale neznamená, že by byly nějakým způsobem zastaralé. Právě naopak, akrylové nehty v sobě skýtají i určité výhody.

     Co budete na vytvoření akrylových nehtů potřebovat? Začneme tím, co potřebovat nebudete, a to je UV lampa, čímž se pořizovací cena, v případě domácí manikúry, zásadně snižuje. Po tomto potěšujícím zjištění se můžeme vrhnout na povinnou výbavu každé nositelky a tvůrkyně akrylových nehtů.

1)     V prvé řadě vězte, že koupí startovací sady na akryl rozhodně neprohloupíte. Co v ní najdete? Přípravek na odmaštění nehtu, tzv. Primer, který šetrně přírodní nehet odmastí tak, aby všechny složky k sobě dokonale přilnuly. (Pokud máte nalakované nehty, za první krok považujte jejich odlakování).  K základním úkonům patří také zatlačení nehtové kůžičky pomocí například pomerančového dřívka. Přerostlá nehtová kůžička by mohla bránit přilnavosti akrylu.

2)      Nehet následně lehce zmatněte jemným brusným blokem tak, aby na nehtu nezůstaly lesklé plošky. Stejně jako u zatlačení nehtové kůžičky je tento úkon nezbytný k přilnavosti akrylu.

3)      Přiměřením k přírodnímu nehtu vyberte správnou velikost tipu (umělého nehtu), který k nehtu přilepíte pod úhlem 45 stupňů speciálním lepidlem tak, aby mezi přírodním a umělým nehtem nevznikly žádné vzduchové bublinky. Tipy následně zkraťte do požadované délky gilotinou (kleštičkami na nehty). K prodloužení nehtu můžete použít rovněž v poslední době velice oblíbené nehtové šablony.

4)      V této fázi je nutné řádně zbrousit pilníkem tak, aby se přechod mezi umělým a přírodním nehtem ztratil. Broušení vlastního nehtu se ale vyhněte, mohlo by dojít k jeho prasknutí.

5)      Na přírodní nehet naneste podkladovou bázi Primer, který nehet dezinfikuje a odmastí. Primer nechte na nehtu řádně zaschnout.

6)      Pomocí liquidu (akrylová modelovací tekutina) a akrylového prášku se můžete pustit do samotných nehtů. Špičkou štětce lehce namočte do kapaliny a následně do akrylového prášku. Prášek se na štětci s liquidem spojí, tuto směs pak naneste na nehet od středu ven. Akrylová směs však rychle tuhne, proto je potřeba s ní pracovat svižněji.

7)      Pokud se akrylová směs nedopatřením dostane na nehtovou kůžičku, je důležité například dřívkem akryl z kůžičky co nejrychleji odstranit. Nehet se může jinak odchlipovat.

8)      Štětec je nutné namočit do čističe, jinak na něm akryl zatuhne a štětec můžete rovnou vyhodit.

9)      Akryl je možné nanášet ve více vrstvách. Malé chybičky se dají opravit pomocí finálního opilování. Pilováním nehtu docílíte kýženého tvaru.

10)   Nezapomeňte akrylové nehty po závěrečném pilování vždy nalakovat. Jako první použijte podkladový lak, na něm pak můžete kouzlit s barevnými laky.

11)   Akrylové nehty jsou velice pevné, proto je neodstraňujte silou. Mohlo by dojít k bolestivému poškození nehtu. Pro odstranění akrylových nehtů je vhodné ponořit nehty do odlakovače, který lepidlo na nehtu rozpustí a nehet se uvolní.

12)   Průměrně je nutné akrylové nehty doplňovat za 3-4 týdny. Vše ale závisí na rychlosti růstu přírodního nehtu.

    Pokud se budete řídit výše zmíněnými radami, dokonalé nehty jsou Vaše. Akrylové nehty jsou pevné a na nehtu perfektně drží, zdobit je můžete stejně jako gelové. Vyzkoušejte je a rozhodně nebudete litovat.