O francouzské manikúře slyšeli snad všichni. Označení tohoto nestárnoucího chic zdobení na nehty zná dokonce i část mužského pokolení. Francouzská manikúra je a zřejmě stále bude nejoblíbenějším zdobením nehtů, které s trochou zručnosti patří k těm jednodušším, ale zato stále velice okouzlujícím. Hodí se jak na přírodní, tak na gelové či akrylové nehty. Jak tedy docílit nerozpitého a dokonalého obloučku na nehtech snadno a rychle?

     Pro mnohé začátečníky se může zdát tento typ zdobení jako příliš složitý. S několika lehkými triky se ale noční můra v podobě francouzské manikúry rozplyne. Nehty si připravíme klasickým způsobem na zdobení. S francouzskou manikúrou nespěchejte. Pamatujte, že bílá linie musí být ostrá, proto nemalujte bílou linku na výpotek. Na něm se Vám totiž bílá barva nejvíc rozpije, stejně tak jako na podkladové bázi obecně, která se na malování francouzské manikúry nehodí vůbec, protože takovýto podklad může být hrbolatý. A na čemkoli, co je hrbolaté, rovnou a ostrou čárku neuděláte, ani kdybyste se rozkrájeli.

     Nejdříve vymodelujte nehty klasickým způsobem, odstraňte výpotek a nehet zpilujte a vytvarujte. Nezapomeňte použít také leštící pilník. Podklad na francouzskou manikúru musí být řádně doleštěný. Vhodné jsou leštičky, jemné pěnové pilníky apod. Bez finálního vyhlazení mohou na nehtu zůstat jemné rýhy po hrubším pilníku, do kterých se barva na francouzskou manikúru vpije a linka bude mít k ostrosti a dokonalosti opět hodně daleko.

     Při malování francouzské manikúry nesmíte zapomínat ještě na jednu opravdu veledůležitou věc, a to je správné držení a podpěra ruky. Vaše zápěstí by mělo být naprosto volné, aby mohl být oblouček vytvořen dokonale na obě strany. Vše chce cvik a pevné nervy. Pokud si ale nejste pevností své ruky stoprocentně jistí, nezoufejte. Stále můžete na namalování dokonalého obloučku použít šablony určené konkrétně na francouzskou manikúru, díky kterým budou Vaše obloučky na nehtech dokonalé.

     A aby těch nových vychytávek nebylo málo, máme pro Vás ještě jednu lahůdku. Pomocí Skin Coveru totiž zatočíte i s nechtěným obarvením nehtové kůžičky. Stačí aplikovat Skin Cover na nehtovou kůžičku, neleknout se přitom jasně červené barvy a nechat zaschnout cca 2 minuty. Po dvou minutách můžete malovat a zdobit nehty všemi možnými způsoby bez strachu z nekonečného čištění nehtové kůžičky. Vrstvu Skin Coveru jednoduše odstraníte. Podrobnější návod najdete ZDE.