Fiberglass, tekuté sklo nebo také tekutá pryskyřice. Co vše se skrývá pod těmito tajemnými názvy? Fiberglass patří k nejtvrdší, ale zároveň k nejtenčí metodě zpevňování a mírnému prodlužování přírodních nehtů. To vše bez UV lampy!!

     Pokud nepatříte k příznivkyním gelových či akrylových nehtů, které někteří nazývají „umělými“ nehty, ale přesto toužíte po zpevněných přírodních nehtech, Fiberglass je pro Vás to pravé ořechové. Tato metoda je sice lehce zápachová, ale výsledek stojí opravdu za to.

     Nehty jsou po zpevnění tekutým sklem dokonale pevné a navíc působí stoprocentně přirozeně, takže se už nemusíte obávat toho, že Vám manžel či přítel ještě někdy řekne, že máte umělé nehty. Spíš se bude divit, pokud patříte mezi ty šťastné, které mají partnery s pozorovacím talentem, jak Vám za tak krátkou dobu narostly tak krásné nehty. 

      A nyní k praktické stránce věci. Jak na to? Je to jednoduché, pomocí několika málo přípravků vykouzlíte na svých nehtech hotové zázraky. Metodu Fiberglass zvládne i šikovný začátečník. Předně pamatujte na to, že pro tuto metodu je nejvhodnější kratší až střední délka nehtu, a to především kvůli tvrdosti nehtu. Čím delší by nehet zpevněný tekutým sklem byl, tím více by byl náchylný k prasknutí, protože povrch nehtu by nepružil tak jako např. u gelových nehtů. Tekuté sklo musíme na nehet navíc nanášet ve velmi tenkých vrstvách. Pokud by se tak nestalo, nehty by mohly chvilkově nepříjemně pálit a vrstva tekutého skla by mohla popraskat. To vše platí i pro prodlužování nehtů.

      A teď už doopravdy jdeme na to. Co všechno k vykouzlení krásných pevných přírodních nehtů metodou Fiberglass potřebujeme? Pouhé čtyři věci: Fiberglass Resin s aplikátorem, Aktivátor a hedvábné laminátové pásky. Opakování – matka moudrosti – to vše bez UV lampy.

  1. V prvé řadě provedeme základní úpravu nehtů. Zatlačíme nehtovou kůžičku a nehty očistíme, odmastíme (můžete použít Primer) a pilníkem lehce zdrsníme.
  2. Při prodlužování nehtů nalepíme nehet, zkrátíme do požadované délky a zmatníme povrch. Poté opět použijeme Primer, ale pouze na přírodní nehet.
  3. Hedvábné skelné vlákno, neboli hedvábné laminátové pásky pomocí nůžek vystřihneme tvar, který bude kopírovat náš nehet, přičemž hedvábí by mělo být o půl až jeden milimetr menší než vlastní nehet. Poté přiložíme hedvábí na nehet. Pásky jsou samolepící, takže budou na nehtu bez problému držet.
  4. Na Resin připevníme aplikátor a pomalu se blížíme do finále. Resin pomocí aplikátoru rozetřeme po celé délce nehtu.
  5. Na řadu přichází Aktivátor. Pomocí rozprašovače Aktivátor aplikujeme na nehet, a to pouze jednou a navíc ve vzdálenosti 20 cm od nehtu. Pokud byste Aktivátor stříkli, respektive rozprášili na nehet vícekrát za sebou, nemuselo by dojít k požadované reakci a tedy i k patřičnému vytvrdnutí Resinu. Na nehtech by se navíc mohly vytvořit nepěkné bublinky.
  6. Aplikaci Resinu a Aktivátoru můžeme ještě jednou až dvakrát zopakovat, aby byly naše nehty dostatečně zpevněné.
  7. Na závěr nehet upravíme pilníkem a jako poslední vrstvu můžeme použít lak či Finish gel. Výběr je už pouze na Vás.
  8. Odstranit Fiberglass jde jednoduše pilováním. Pokud nechcete pilovat, nepoužívejte před aplikací tekutého skla Primer. Fiberglass pak v tomto případě odstraníte pomocí kosmetického acetonu.