Pokud patříte mezi vyznavačky gelových či akrylových nehtů a strávíte nad svými nehty i několik hodin měsíčně a přesto vaše vymazlené drápky nevypadají jako ze žurnálu, nastražte kukadla a vrhněte se do následujících řádků. Přinášíme vám pět nejčastějších chyb v modeláži nehtů.

     Často se setkáváme s nářky zákaznic, které se týkají odlupování gelu. UV gel je na nehtech měkký a velmi snadno a rychle se odlupuje. Na vině jsou nedostatečně vytvrzené nehty v lampě. A to může být zapříčiněno starou UV zářivkou (nezapomeňte, že po zhruba 300 hodinách by se měla zářivka vyměnit nehledě na to, že zářivka svítí), nebo nedostatečně dlouhou dobou vytvrzování.    

     Nepříjemností  číslo dvě je nedostatečné přilnutí UV gelu na přírodní nehet. Co za to může? V prvé řadě může být na vině nedokonale zbroušený přírodní nehet. To znamená, že na přírodním nehtu zůstala nezdrsněná místa, která na nehtu působí jako lesklá. Dále může dojít k nedostatečnému odmaštění přírodního nehtu. Po spilování přírodního nehtu je více než vhodné použít Prep, který Vám nehet dezinfikuje a dehydratuje. To může sice v dnešní době plné reklam hlásající nutnost hydratace znít divně, ale pro správné přilnutí nehtu se jedná o nezbytnost. Ke správnému přilnutí modelovací hmoty na přírodní nehet Vám také pomůže starý známý Primer. Pro oba tyto přípravky platí, že je musíte nechat důkladně, a to dvakrát podtrhujeme, zaschnout. Po aplikaci těchto přípravků již zapomeňte, že si během zasychání „odskočíte.“ Po omytí rukou totiž přírodnímu nehtu může trvat až půl hodiny, než skutečně uschne.

      Dalším nešvarem na poli gelových nehtů je vyštípnutý gel na konečcích nehtů. S tímto problémem se setkáváme především při použití barevných UV gelů či gel laků. Pokud Vás trápí zrovna tento problém, nezoufejte. Rada je více než jednoduchá. Stačí si své barevné drápky nechat déle vytvrdit v lampě a je po problému. Za odlupování gelu totiž opět může nedostatečné vytvrzení v lampě.

     A poslední dva nejčastější problémy shrneme v jednom bodu. Dále nás totiž nejčastěji trápí praskliny, a to buď příčné, nebo podélné. Co s nimi? Příčná prasklina na nehtu vzniká především kvůli  nedokonale či příliš tence vytvarovanému C oblouku. Nutno však podotknout, že tyto praskliny vznikají především následkem nárazu či zvýšeného tlaku na nehet. Podélné praskliny se objeví především, pokud máme na nehtu příliš tenkou vrstvu gelu či akrylu a hlavně pokud používáte nekvalitní tipy, které bývají ve většině případů nedostatečně pružné až tvrdé.

     Důraz na kvalitu je třeba klást ve všech fázích péče o nehty či modelování nehtů. Za pomocí nekvalitních přípravků, lamp, tipů, gelů a všeho ostatního, co k modeláži nehtů a manikúře obecně potřebujete, Vám nevykouzlí kvalitní nehty ani David Copperfield.  A proto u nás žádné nekvalitní zboží nenajdete. Mezi naše základní body totiž patří v prvé řadě kvalitní výrobky a spokojený zákazník.