Navzdory všem módním trendům, které v poslední době tíhly spíše k přirozenému vzhledu, můžete stále častěji narazit na tzv. Bubble nails. Tyto bublinkové nehty jsou opravdu bláznivým experimentem ve světě nehtové modeláže, díky kterému budete zaručeně šokovat. Přitom zdaleka nemůžeme mluvit o tom, že jde o nejnovější novinku. První zmínka o bubble nails pochází již z roku 2009, kdy už časopis Nails nenápadně prorokoval, že se může jednat o další nevšední, ale přitom dost populární styl. Po šesti letech tyto nehty válcují Instagram a nezřídka je objevíte i na jiných sociálních sítích.

     Pokud tedy toužíte i vy po tom, aby vaše nehty zaujaly pozornost všech kolemjdoucích, zapomeňte na jemný tvar mandliček a vrhněte se na bláznivé 3D bubliny. Vaše nehty, potažmo konečky prstů budou sice vypadat podobně, jako když si skřípnete všechny prsty do dveří od auta, ale proti gustu…

  

         

 

     Bublinkové nehty se tvarují přímo na nehtu. V podstatě se jedná o akrylové nehty jen s tím rozdílem, že u klasických akrylových nehtů se snažíte o co nejtenčí vrstvy, zatímco u bubble nails jde o velice širokou vrstvu akrylu, kterou nehet doslova nafouknete. K tomu všemu vám stačí klasické nehtové tipy, štětec na akryl a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na akryl samotný. Začátek je stejný jako u klasických akrylových nehtů. Na střed upraveného a jemně zbroušeného nehtu aplikujete větší množství akrylu, tzv. kuličku akrylu, kterou lehce natáhnete až ke konečku nehtu. To vše budete opakovat tak dlouho a v tolika vrstvách, dokud nedosáhnete žádaného tvaru nehtu. Abyste extravaganci ale učinili zadost, zapomínat nesmíte ani na crazy zdobení. Takže hurá na křiklavé barvy, glittery, třpytky a nejrůznější aplikace, nejlépe vše zkombinovat.

     Nutno podotknout, že všeho moc škodí, a proto nehtoví specialisté varují, že takto upravené nehtíky mohou velice brzy zlikvidovat vaše vlastní nehty, takže byste tuto nádheru neměly nosit déle než jeden měsíc. Poté si nehty zaslouží žádaný odpočinek od obřích vrstev akrylu jako sůl.

    Bubble nails zrovna nepatří ke klasickým modelovacím technikám a navíc k vytvoření dokonalých bublinkových nehtů již potřebujete i nějakou tu delší praxi v modelování, a proto počítejte s tím, že si za tuto bubble nádheru připlatíte o trochu více, než je tomu u klasické modeláže. Pokud Vás ale tyto crazy nehtíky nadchly, bezesporu není o čem diskutovat.