V zimním období je péče o ruce a nehty podstatně náročnější než v jiných měsících. Pokud zrovna Vaše horní končetiny a s nimi spojené nehty nepřekypují svěžestí, věnujte trochu své pozornosti následujícím řádkům.

     Zima pokožku vysušuje, proto budeme muset v zimních měsících pečovat o své ruce a samozřejmě nejen o ně daleko častěji. Jen co se trochu ochladí, teplota spadne pod 10 stupňů a vy začnete pociťovat chlad, neváhejte a odzimujte rukavice. V dnešní době je jich tak nepřeberné množství, že s nimi navíc uděláte spoustu parády. 

     Další základní a neodmyslitelnou součástí Vaší kabelky a nočních stolků je vhodný krém na ruce. Minimálně dvakrát denně, nejlépe po každém umytí byste neměli (týká se to samozřejmě i mužské populace) zapomínat nakrémovat si ruce. (Samozřejmě nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, že z naší nabídky krémů nejen na ruce si určitě a bez problémů vyberete).

     Kdykoli k dispozici byste měla mít rovněž olejíček na změkčení nehtové kůžičky. Pokud budete mít během dne jen chvilku času, jemně vmasírujte olejíček do nehtové kůžičky. Vaše ruce Vám za to budou opravdu vděčné.

     Vyhýbat byste se neměli ani peelingu na ruce, a to nejlépe jednou za týden či před každým nalakováním nehtů. Pomocí peelingu se efektivně zbavíte odumřelých buněk i zašedlého nezdravého zbarvení rukou.

     Přírodní nehty zásadně nestříháme kovovými nůžkami, které podporují třepení, ale zkracujeme je běžnými papírovými pilníky. Před každým nalakováním nehtu použijte podkladový lak. Na odmaštění nehtu před lakováním klidně použijte šetrný bezacetonový odlakovač. Pro déletrvající barvu nehtů pak doporučujeme používat při domácích pracích gumové rukavice, pokud se této činnosti nemůžete zbavit úplně.

     Dalším ideálním krokem ke krásným rukám jsou zábaly, a to zhruba dvakrát týdně. V zimě jsou přímo balzámem pro tělo i duši parafínové zábaly, které Vaše ruce i krásně prohřejí. Úžasné jsou rovněž parafínové zábaly nohou. Pokud se rozhodnete právě k tomuto kroku, tak vězte, že efekt parafínu znásobíte tím, že si před jeho použitím nanesete na danou končetinu hutnější krém či jakoukoli masku na obličej.

     A nejvíc nejlepší variantou pro péči o ruce i nohy je pedikúra a manikúra BalbCare, která s Vašimi končetinami a nehtovou kůžičkou udělá hotové zázraky.

     A poslední a nejzákladnější rada pro zdravé ruce i nehty zní: nevystavujte zbytečně své ruce mrazu a větru a dbejte na pestrou stravu a zdravý jídelníček.

                                                                                                                                          Přejeme Vám krásnou zimu. Vaše Nehtyprofi