Znáte to. Toužíte po krásných pevných nehtech, ale příroda Vám v této oblasti nebyla příliš nakloněna. V dnešní době však není nic jednoduššího, než přírodě trochu pomoci a sáhnout třeba po gelových nehtech, jejichž pevnost můžete přizpůsobit podle namáhavosti nehtu. Gelové nehty jsou krásné, pevné a s trochou šikovnosti a se základní výbavou se do jejich tvoření můžete pustit sami.

     Často se ale může stát, především začátečníkům, že nehet, navzdory všem popiskům u UV gelů, nevydrží na svém místě ani týden. Jaké že jsou tedy nejčastější chyby při modeláži gelových nehtů?

     Nejčastěji nejsou nehty dostatečně zbaveny všech nečistot, nejčastějším problémem je mastný nehet. Nehty před samotnou modeláží pečlivě odlakujte a lehce zpilujte kvalitním pilníkem tak, aby se neleskl. Použít můžete také PREP, což je pomocná tekutina, která nehet šetrně dehydratuje. Pomocí Cleaneru se ujistíte, že všechen lesk po zpilování z nehtu zmizel.

     Užitečné také je nemýt si ideálně hodinu před modeláží ruce, které by měly být suché a čisté. A nejdůležitějším krokem k úspěchu je použití další chytré čistící tekutinky, kterou je Primer. Možná některým z Vás přijde použití zbytečné, ale opak je pravdou. Bez Primeru ani ránu. Nehet krásně odmastí a gel k nehtu krásně přilne.

     Pokud při modeláži gel zateče k nehtové kůžičce, na nic nečekejte a ihned ho třeba pomocí pomerančového dřívka odstraňte. Kvůli rostoucímu nehtu by se gel velice brzy od kůžičky odchlípnul, pod nehet by se dostal vzduch a je vymalováno.

     Užitečné je přetáhnout si gel i přes konec nehtu, aby byl gelem překryt i vlastní nehet, vytvoříte si tzv. zámeček, kterým zamezíte vzduchu, aby se dostal tam, kde nemá, a gel tak krásně zamknete na nehtu.

     A rada na závěr. Pokud se řadíte mezi začátečníky, nejdůležitější je vytrvat.  Žádný učený z nebe nespadl. Vyberte si hlavně kvalitní výrobky a vydržte. Zanedlouho budete se svou prací zaručeně spokojeni. :-)