Vybrat si tu správnou lampu na modeláž nehtů je v dnešní nepřeberné nabídce téměř nadlidský úkon, a to nemluvíme o začátečnících, pro které je množství  lamp a jejich technické parametry téměř španělskou vesnicí. Jakou tedy vybrat lampu, neboli pec? A je lepší LED, nebo klasická UV lampa? Nezoufejte, jsme tu pro Vás a velice rádi Vám poradíme. 

     UV lampy jsou nejrozšířenější  variantou a pokud jste už nějakou tu dobu hrdou nositelkou gelových či akrylových nehtíků, určitě jste se s nimi už setkaly. Hlavním kladem UV lamp je jejich relativně nízká pořizovací cena. V dnešní době jsou i kvalitní lampy v prodeji za velice rozumné ceny. UV lampy můžete vybírat podle designu, některé obsahují LCD displeje nebo ventilátory, časovače jsou již většinou standardem.

     Nejdůležitějším kritériem je však výkon. Tento termín společně s technickými parametry obecně Vám možná mohou nahánět husí kůži, ale vězte, že se nejedná o nic, co nelze snadno a rychle pochopit. V prvé řadě si řekněte, k jakým účelům budete lampu využívat a jak dlouhou dobu hodláte vytvrzováním gelu strávit. Existují UV lampy s jednou až šesti zářivkami v jednom přístroji. Čtyřzářivkové UV lampy jsou už stoprocentně komfortní. Jedna zářivka má výkon 9 wattů, takže logicky – čím více zářivek, tím větší výkon, tím rychlejší vytvrzení. (Pamatujte ale, že zhruba po 300 hodinách je třeba zářivky vyměnit. Se stářím zářivky se snižuje výkon a vytvrzení nehtů se může prodloužit až o minutu! Takže i když zářivky ještě svítí, po 300 hodinách nevytvrzují na 100%).

     Jednozářivkovou UV lampu lze koupit téměř za babku. Na našem e-shopu si můžete tuto lampu koupit za akčních 338 Kč. Vytvrzování je však delší, tato lampa se, vzhledem ke svým rozměrům, hodí spíš na cesty, na dovolenou.

     Pro domácí účely na profi úrovni zvolte čtyřzářivkovou lampu. Klasikou, se kterou jste se určitě všichni setkali, je hranatá UV lampa určená pro domácí použití. Její součástí je výsuvné dno, standardně časovač a díky speciálně vytvořené zrcadlové komoře je vytvrzení efektivní, bezpečné a bezzápachové. Co se týče vzhledu, tuto UV lampu si můžete vybrat v několika barevných provedeních.

                  

     Pokud přece jen preferujete profesionálnější, kvalitnější a rychlejší vytvrzení, sáhněte po čtyřzářivkové Profi UV lampě. I přes vysokou kvalitu se stále vlezete do tisícikoruny a ještě Vám zbyde. A to platí i pro další profi UV lampu - vlnku, která ke kvalitnímu výkonu nabízí také ventilátor (sušičku) s časovačem, nebo s neomezeným provozem.

                

     Designový profi kousek si pořídíte koupí  UV lampy LCD F2570, která v sobě skrývá časovač, ventilátor i LCD displej a navíc má více poloh zapnutí. Pokud třeba zapnete lampu do polohy II., lampa se automaticky sama zapne po vložení rukou. Tato lampa již má i další vychytávky, jako je oddělovač prstů uvnitř lampy, díky němuž si nehtíky nechtěně neponičíte. A díky pohyblivému plastovému krytu si ochráníte oči před UV zářením.

     Vedle kvality je důraz na design kladen také u profesionální UV lampy na nehty s květinkami. Tato UV lampa je opravdu vysoce kvalitní, je vhodná pro profesionální i domácí použití a navíc se na ni krásně dívá. U nás máte navíc na výběr mezi bílou a černou variantou.  Tato UV lama je krásná, prostorná a dokonale výkonná. Co chtít víc?