Proč mi nejde odstranit gel lak?

Jestliže Vám nejde odstranit gel lak z Vašich nehtů, ujistěte se, jestli dodržujete správný postup. Také je důležité zkontrolovat, jestli používáte potřebné pomůcky jako je hrubý pilník, čistý aceton, pomerančové dřívko a buničina. Pokud však dodržujete správný postup, používáte veškeré potřebné pomůcky a gel lak i tak stále drží na Vašich nehtech, zaměřte se na následující:

Zkontrolujte, jestli máte po ruce čistý aceton. Pokud máte s odstraňováním gel laku problémy, klasický odlakovač ani jiný šetrnější druh na odstranění nepomůže. Je velmi důležité používat právě čistý aceton.

Hlavně být trpělivá a nespěchat. Klidně nechejte aceton na nehtech mnohem déle (aceton nasáklý na buničině) a to i 25 minut. Po 15 minutách zkontrolujte, jak na tom Vaše nehty jsou a zkuste šetrně gel lak odstraňovat (části gel laku, které změkly). Znovu šáhněte po buničině a čistém acetonu a nehty opět zabalte. Pozor, gel lak však nikdy nestrhávejte násilím, jelikož si tak můžete poničit své přírodní nehty.

Primer při modeláži dejte stranou. Primer je totiž pomocník, díky kterému gel lak mnohem lépe drží. Pokud se trápíte při odstraňování gel laku, je pro Vás primer zbytečný. Jestliže si dáte s modeláží záležet, bude manikúra držet i bez něj a navíc se poté gel laku mnohem snadněji zbavíte.

Výpotek mezi vrstvami stírejte. Jedná se o průzračnou lepkavou tekutinu, která se vždy vytvoří na povrchu gelů nebo gel laků po vytvrzení v LED nebo UV lampě. Pomáhá tak propojovat vrstvy gel laků a tím i výdrž manikúry. Pokud jej však s každou vrstvou, která je vytvrzena setřete, snížíte tak sílu propojení těchto vrstev a díky tomu se nebudete při odstraňování tak trápit.

Změna báze. Pokud máte doma v šuplíku bázi, která má v názvu extra silná, je to jeden z možných důvodů, proč je pak odstraňování tak náročné.