První tvrzení – modelovací materiály ničí přírodní nehty!

Doba jde rychle dopředu a společně s ní i vývoj umělých nehtů. Prodej umělých nehtů v drogeriích to má už dávno spočítané. V současné době preferujeme spíše návštěvu nehtových studií. Vyhnout bychom se měli studiím, které nabízejí gelové nehty a přitom Vám udělají nehty akrylové. A právě v tom je ten háček. Pod akrylovými nehty nemůžou naše přírodní nehty dýchat. Nehty se tak skutečně ničí a někdy se můžou objevit dokonce i plísně. Vybírejte si proto pečlivě nehtové studio, do kterého svěříte své ruce.

Náš tip! Jak poznat, že Vám aplikují gelové nehty? Při aplikaci neucítíte žádný zápach!

Druhé tvrzení – vymodelované nehty vydrží všechno!

Bohužel, ani umělé nehty nevydrží úplně všechno. Pravdou však zůstává, že umělé nehty vydrží víc, než ty přírodní. Pokud ale zapomenete vyndat ruku z dveří od auta a zabouchnete, pravděpodobně to nepřežijí. Nevýhodou může být, že některé umělé nehty drží až příliš dobře a v případě zatrhnutí jde společně s nimi i Váš vlastní nehet, což může být dost bolestivé.

Třetí tvrzení – vymodelované nehty musejí být dlouhé!

Pod pojmem umělé nehty si vybavím krásné, dlouhé, ozdobené nehty. Pokud jste na tom stejně jako já, tak jste na omylu. Umělé nehty totiž mohou být i krátké. Rozdílem oproti nehtům přirozeným, je pouze lepší upravenost.