Mandlový tvar je na jedné z předních příček. Je to jednoduše proto, protože si svým krásným a jemným tvarem získal ne málo žen. Je to tedy jeden z nejoblíbenějších tvarů, které si nechávají dělat ženy po celém světě. My bychom tedy rádi dnešní článek věnovali tomu, jak docílit tak krásného tvaru jednoduše a zároveň aby vše vypadalo tak, jak má.

Mandle dnes nevidíte jen v obchodě v regálech nebo na stole u nás doma. Nehtařky se inspirovaly krásným tvarem mandlí a přenesly jej do světa manikúry. Není se čemu divit díky jeho krásy a jemnosti. Proč ženy tak rády volí právě tento tvar? Díky krásnému mandlovému tvaru se opticky prodlužují naše prsty a vypadají elegantně. Jsou také velmi přirozené a praktické, pokud zvolíte vhodnou délku. Je však na Vás, jakou délku nehtu zvolíte. Ať už úplně přirozeně krátké, středně dlouhé či úplně dlouhé, vždy budou vypadat báječně. Tento krásný tvar dokáže pozvednout krásu a něžnost ženy. Upravené nehty jsou velmi důležité, proto neváhejte a udělejte na druhé dojem tímto krásným tvarem, který si zamilujete.

Mandlový tvar je velmi podobný oválnému tvaru, který nás může zmást. Mandlový tvar se však liší od oválného tvaru tím, že linie po stranách nejsou rovnoběžné, ale jsou spíše tvarovány do jemné špičky - což nám připomíná tvar mandle.

Zde vidíte různé tvary nehtů. Mezi oválným a mandlovým tvarem je zde hezky vidět odlišnost, kdy oválný je spíše zakulacen oproti mandlovému tvaru.

Jak postupovat při tvarování nehtu do mandle?

1. Velmi důležitý je oválný tvar, díky kterému Vám mandlový tvar vznikne velmi snadně. Stačí, když umíte pracovat s pilníkem. Musíte si dávat pozor, abyste z mandle nevypilovala stiletto, které je velmi špičaté (viz. obrázek výše). S pilníkem musíte pracovat pomalu, jemně a postupně. Koneč nehtu nikdy nepilujte do ostré špičky.

2. Nehet vždy směřujete do špičky, avšak ta musí být zpilována do jemného oblouku. Pokud bude špička velmi ostrá, jedná se o stiletto, což jsme zmínili již v prvním bodě. Pokud ale nebudete pilovat nehet do špičky, vznikne ovál, a ne mandle. Takže opět zdůrazňujeme důležitost opatrné práce s pilníky a vyhrazený čas + trpělivost.

3. Pilujte obě strany střídavě a na nic nespěchejte. Linie do špičky musí sbíhat pozvolna a špička nesmí být křivá. Klidně můžete pilovat vždy po jednom tahu na jedné straně. Raději pomalu, než mít z toho nakonec patvar. Chce to čas!

Každá žena má jiné ruce, jiné nehty. Pokud máte silné nehty, tvar může působit baculatěji než naopak u tenkých, které mohou působit špičatěji.

Zde přikládáme galerii a zároveň ispiraci, která nás baví a bude bavit zaručeně i Vás. Mandlový tvar je prostě nádherný a my věříme, že nikdy nevýjde z módy.