V dnešní době je naprosto nutné, aby žena měla krásné a upravené nehty. Ať už zvolí úpravu přírodní cestou nebo ne, vždy by měly vypadat k světu! Přeci jen jsou nám i ostatním neustále na očích a byla by ostuda, kdybychom jim nevěnovaly dostatečnou péči. Co však k tomu, abychom dosáhly krásných nehtíků? Mezi naprosto nepostradatelnou součást modeláže jsou lampy. Víte, jaký je mezi nici rozdíl?

UV LAMPA

Jedná se o nejzákladnější a nejpopulárnější typ lampy. Její funkcí je vytvrzování materiálu na UV bázi díky UV zářivky. K dostání jsou jak 1-zářivkové, tak 4 i 5-zářivkové lampy. Lampy s nižším výkonem jsou určené spíše pro drobnější úpravy, avšak jsou mobilní, což je velkou výhodou. Vytvrzování u těchto lamp trvá samozřejmě mnohem déle. Nejlepší pro rychlejší vytvrzování jsou lampy s 36W nebo 45W. Pozor si však musíte dávat na měnění UV zářivek, které by mělo proběhnout vždy pravidelně po pár měsících.

LED LAMPA

Jedná se o modernější typ lamp, které vznikly jako nástupci UV lamp. Tyto lampy využívají zářivek z LED diod a vytvrzují LED materiál. Nemusíte se však bát. V dnešní době je většina materiálu určená jak pro LED, tak i pro UV lampy. Co se týče výměny, tak u LED lampy nemusíte diody měnit. Vydrží Vám až 5000 hodin oproti UV lampě, u které je životnost žárovek cca 300 hodin. Vzhledem k modernějšímu typu a delší výdrži jsou LED lampy dražší. Navíc jsou také rychlejší při vytvrzování materiálu, takže ušetříte spousty času.